Bundesliga: az Union ráijesztett Gulácsiékra, aztán jött Werner

K. Zs.K. Zs.
2020.01.18. 20:31
Timo Werner duplázott, már 20 gólnál jár ebben a bajnoki idényben (Fotó: AFP)
A szünetben még a vendég Union Berlin vezetett, de végül a Leipzig nyerte meg 3–1-re re a két csapat szombat esti mérkőzését a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójában, és megerősítette pozícióját a tabella élén.

A 10. percben Marius Bülter lövése beakadt Gulácsi Péter kapujába, s még a szünetben is vezetett a vendégcsapat, de a második játékrész elején Timo Werner és Marcel Sabitzer gyorsan fordított, majd nem sokkal a lefújás előtt Werner belőtte idénybeli 20. Bundesliga-gólját is. A lipcsei támadó ezzel átvette a góllövőlista első helyét Robert Lewandowskitól.

Az Union Berlin derekasan küzdött a lefújásig, Gulácsinak még a ráadásban is akadt védeni valója, ám az eredmény már nem változott. Az egymás utáni ötödik hazai bajnokiját megnyerő Leipzig már kilenc forduló óta veretlen, miközben a fővárosiak sorozatban a harmadik ligameccsüket veszítették el.

Egy kis stat: a Leipzig legalább három gólt szerzett a legutóbbi kilenc bajnoki mérkőzése mindegyikén, ilyesmire korábban egyetlen csapat sem volt képes a Bundesligában. (Opta)

Mint ismert, Willi Orbán sérült, a magyar válogatott védő nem volt tagja a lipcsei keretnek.

A GÓLOK

NÉMET BUNDESLIGA
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések
RB Leipzig–Union Berlin 3–1 (Werner 51., 83., Sabitzer 57., ill. Bülter 10.)

Korábban közölt eredmények
Augsburg–Borussia Dortmund 3–5
(Niederlechner 34., 55., Richter 46., ill. Brandt 49., Haaland 59., 71., 79., Sancho 61.)
Fortuna Düsseldorf–Werder Bremen 0–1 (Kastenmeier 67. – öngól)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–2 (Sztafilidisz 48., ill. Dost 18., Chandler 62.)
1. FC Köln–Wolfsburg 3–1 (J. Córdoba 22., 45+2., Hector 62., ill. Steffen 66.)
Mainz–Freiburg 1–2 (Mateta 82., ill. Kvon Csang Hun 28., Petersen 41.)