Bundesliga: az Union Berlin történelmi győzelméhez asszisztált a BVB

T. I.T. I.
2019.08.31. 20:36
Marius Bülter (15) duplázott a BVB ellen (Fotó: AFP)
Megszerezte fennállása első Bundesliga-győzelmét az Union Berlin, amely hazai pályán meglepetésre 3–1-re megverte az előző idényben ezüstérmes Borussia Dortmundot.

Már az is kisebb földindulást váltott ki Berlinben – a hazai drukkerek örömittas ujjongása ás ugrálása nyomán –, hogy a 22. percben egy begyakoroltnak tűnő szögletkombináció után megszerezte a vezetést az Union: Marius Bülter kapásból a bal alsó sarokba tekerte a labdát a Christopher Trimmel által a tizenhatos vonalához bepasszolt sarokrúgás után (1–0).

A másik oldalon Paco Alcácer érkezett remekül Jadon Sancho centerezésére a 25. minutumban – egalizált (1–1). A spanyol támadó a 25. gólját szerezte a BVB színeiben tétmérkőzésen, amióta 2018 nyarán megérkezett a klubhoz. Az Alcácer, Sancho támadópárosról árulkodó: már a hatodik gólpasszt adja egyikük a másiknak 2019–2020-ban, ennél jobb összhang aligha lehetne köztük. Statisztikailag nincs is a Bundesligában.

Az igazi berlini csoda pedig a második félidőben jött el.

Az 50. percben Bülter ismét megszerezte a vezetést a hazaiaknak, egy kipattanót küldött laposan, 22 méterről az üresen maradó kapu jobb oldalába (2–1). Hiába birtokolta sokkal többet a labdát a Borussia, a helyzetek számában ez a fölény nem mutatkozott meg.

Sőt, az Union a 75. percben újabb tanúbizonyságát adta annak, hogy örökös passzolgatás nélkül is lehet szép gólokat szerezni a labdarúgásban: gyors egyérintőkkel végigvitt akció végén Sebastian Andersson váltotta gólra a felkínálkozó ajtó-ablak helyzetet, beállítva a 3–1-es végeredményt.

Az Union Berlin nemcsak az idényben, de fennállása során is először nyert a Bundesliga élvonalában.

A kora délutáni mérkőzésekről itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Union Berlin–Borussia Dortmund 3–1
(Bülter 22., 50., S. Andersson 75., ill. Alcácer 25.)
Korábban
Bayern München–Mainz 6–1 (Pavard 36., Alaba 45., Perisic 54., Coman 64., Lewandowski 78., Davies 81., ill. Boëtius 6.)
Freiburg–1. FC Köln 1–2 (Czichos 40. – öngól, ill. Modeste 52., Szkiri 92.)
Leverkusen–Hoffenheim 0–0
Schalke–Hertha 3–0 (Stark 38. – öngól, Rekik 48. – öngól, Kenny 85.)
Wolfsburg–Paderborn 1–1 (Brekalo 56., ill. Cauly 12.)

1. RB Leipzig 3 3 9–2 +7 9
2. Bayern München 3 2 1 11–3 +8 7
3. Wolfsburg 3 2 1 6–2 +4 7
4. Bayer Leverkusen 3 2 1 6–3 +3 7