Bundesliga: az történt Neuerrel, ami még soha

2015.05.02. 20:32
Calhanoglu lő – gól (Fotó: Action Images)
A Bundesliga 30. fordulójában a Bayer Leverkusen 2–0-ra legyőzte a már bajnok Bayern Münchent.

A Bayern nem erőltette túl magát a Leverkusen elleni bajnokin. Miért is tette volna ezt Pep Guardiola együttese, hisz szerdán Bajnokok Ligája-elődöntő vár a bajorokra.

Az első félidőben jobb is volt a hazai csapat, de a vezetést ekkor még nem sikerült megszereznie. Nem úgy, mint a második játékrész elején. Ekkor a mindössze 21 éves szabadrúgáskirály, Hakan Calhanoglu szomorította a Bayern tagjait.

A török válogatott középpályás az 55. percben gyönyörűen tekert a háló jobb alsó sarkába – Manuel Neuer hiába úszott a levegőben, nem tudta elérni a kapuba csapódó labdát. A német kapus – bármennyire is hihetetlen – most először kapott gólt közvetlen szabadrúgásból a Bayern játékosaként a bajnokságban. Calhanoglutól mondjuk nem szégyen – itt megnézheti, hogy miért nem!

A második félidőben sem volt átütőerő a vendégekben, bár néhány helyzetet kialakítottak. A Leverkusen viszont egy kontrával eldöntötte a három pont sorsát: a 81. percbeli támadás végén Julian Brandt talált be.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Bayern München 2–0 (Calhanoglu 55., Brandt 81.)
KORÁBBAN
Schalke 04–VfB Stuttgart 3–2 (Huntelaar 9., 78., K-P. Boateng 89., ill. Harnik 22., Kosztics 51.)
VfL Wolfsburg–Hannover 96 2–2 (Dost 24., Perisic 45., ill. Briand 47., S. Sané 58.)
Augsburg–1. FC Köln 0–0
Hoffenheim–Borussia Dortmund 1–1 (Volland 33., ill. Hummels 35.)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 1–0 (Selke 66.)
Freiburg–Paderborn 1–2 (N. Petersen 40., ill. Rupp 70., 80.)

1. Bayern München 31 24 4 3 77–15 +62 76
2. Wolfsburg 31 18 8 5 65–34 +31 62
3. Bayer Leverkusen 31 16 10 5 59–32 +27 58
4. Mönchengladbach 30 16 9 5 45–22 +23 57