Bundesliga: az Augsburg ezúttal nem volt mumus a Werder számára

2019.02.10. 17:10
Milot Rashica (balra) duplázott, majd megsérült Brémában (Fotó: AFP)
A Werder Bremen hazai pályán 4–0-s győzelmet aratott az Augsburg ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójában. A brémai együttes az első félidőben 23 perc alatt háromszor is betalált ellenfele kapujába.

Különleges mezzel, és ami a szurkolók számára talán még fontosabb, különleges győzelemmel ünnepelte alapítása 120. évfordulóját a Werder Bremen. A négyszeres Bundesliga-győztes az Augsburgot fogadta a Weser partján, amelynek a német élvonalbeli csapatok közül egyedüliként sikerült az itt lejátszott mérkőzéseinek több mint a felét megnyernie: az eddigi hét találkozóból négyet.

A vendégcsapat már az 5. percben hátrányba került,Milot Rashicalőtt gólt a hazaiaktól(1–0). A Bréma a 27. minutumban duplázta meg az előnyét, ezúttal Johannes Eggestein vette be Gregor Kobel kapuját (2–0). Alig telt el egy perc, Rashica újfent beköszönt, ezzel háromgólosra növelve a különbséget (3–0).

A második félidő hajrájában a megsérült Rashica helyére beállt Kevin Mohwald állította be a 4–0-s végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
Werder Bremen–Augsburg 4–0(Rashica 5., 28., J. Eggestein 27., Mohwald 83.)
Fortuna Düsseldorf–VfB Stuttgart 3–0(Karaman 34., Fink 49., B. Raman 85.)

Szombaton
Bayern München–Schalke 04 3–1(Bruma 12. – öngól, Lewandowski 27., Gnabry 57., ill. Kutucu 25.)
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–3(Sancho 32., Götze 43., Guerreiro 67., ill. Belfodil 75., 88., Kaderábek 83.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt0–0
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 0–3(Kalou 30., Duda 56., Selke 77.)
Hannover 96–Nürnberg 2–0(N. Müller 45+5., 77.)
Freiburg–Wolfsburg 3–3(Grifo 37., Frantz 71., Waldschmidt 87., ill. Roussillon 11., Weghorst 63. – 11-esből, Steffen 75.)
Pénteki eredmény
Mainz 05–Bayer Leverkusen 1–5(Quaison 9., ill. Wendell 5., Havertz 20., Brandt 30., 64., Bellarabi 43.)