Bundesliga: a videobíró sem tudta megállítani Dárdaiékat

2018.09.02. 20:00
Kétszer is örülhettek a berliniek (Fotó: AFP)
A Dárdai Pál által irányított Hertha BSC 2–0-ra megverte idegenben a tizenegyest hibázó Schalkét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának záró mérkőzésén.

Nem indult jól a Hertha számára a gelsenkircheni mérkőzés, mivel Karim Rekik sérülése miatt már a 6. percben cserélni kényszerült Dárdai Pál. A 14. minutumban ráadásul hátrányba is kerülhettek volna a fővárosiak: hosszas videózás után büntetőhöz jutott a Schalke, ám Daniel Caligiuri a jobb alsó sarok mellé lőtt.

Egy perccel később foghatta csak igazán a fejét a német-olasz támadó, a Hertha ugyanis a soron következő támadásából bevette a hazai kaput. A második hullámban érkező Ondrej Duda 16 méterről, egy igazítást követően lőtt Ralf Fährmann kapujába – a labda megpattant a blokkolni igyekvő védőn, így a hálóőrnek esélye sem maradt a hárításra (0–1).

Az első félidő hátralévő részét a Schalke uralta, amely tíz kísérlettel, ám csak két kaput eltaláló lövéssel zárta az első 45 percet.

A Hertha második félidei harcmodorát jól jellemzi, hogy a kapusa, Rune Jarstein már az 51. percben sárga lapot kapott, mert a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a kelleténél látványosan több időt szánt a kirúgás elvégzésére.

Dárdaiék taktikája viszont kifizetődőnek bizonyult. Hiába cserélte be sorra a támadóit a Schalke, a Hertha védelme kitartott. Sőt, a hajrában egy-egy kontrából akár kétgólosra növelhette volna előnyét a vendéggárda, ám előbb Valentino Lazaro szöktette hosszan magát, majd pár perccel később Javairo Dilrosun lőtt 12 méterről Fährmann kezébe.

A hosszabbításban Jarstein két nagy bravúrjára is szüksége volt a berlinieknek az eredmény megőrzéséhez, de a 33 esztendős norvég Jevhen Konopljanka, majd Mark Uth közeli lövésénél is jól helyezkedett. A 96. percben pedig jött a csattanó: Konopljanka lerántotta a ziccerben meginduló csereembert, Dennis Jastrzembskit, amiért piros lapot kapott, a Hertha pedig ígéretes szögből szabadrúgást, amelyből az első gólt jegyző Duda a hálóba küldte csapata második találatát is (0–2).

A Hertha ezzel második mérkőzését nyerte meg a 2018–2019-es idényben, és a Bayern München, Wolfsburg kettős mögött, csupán kevesebb szerzett góljával harmadik a Bundesliga tabelláján, míg a Schalke két fordulót követően nullapontos és a tizenötödik.

Hoffenheim–Freiburg 3–1
(Szalai 50., 63., Kramaric 94., ill. Heintz 36.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 1–3 (Bailey 24., ill. Özcan 36. – öngól, Weghorst 55., Steffen 60.)
Eintracht Frankfurt–Werder Bremen 1–2 (Haller 49. – 11-esből, ill. Oszako 21., Rashica 96.)
Augsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1 (Gregoritsch 12., ill. Plea 68.)
Nürnberg–Mainz 1–1 (Ishak 48., ill. Mateta 25.)
VfB Stuttgart–Bayern München 0–3 (Goretzka 37., Lewandowski 62., Th. Müller 76.)
RB Leipzig–Fortuna Düsseldorf 1–1 (Augustin 68., ill. Zimmermann 47.)

1. Bayern München 2 2 6–1 +5 6
2. Wolfsburg 2 2 5–2 +3 6
3. Hertha 2 2 3–0 +3 6
4. Borussia Dortmund 2 1 1 4–1 +3 4
5. Mönchengladbach 2 1 1 3–1 +2 4
6. Werder Bremen 2 1 1 3–2 +1 4
6. Augsburg 2 1 1 3–2 +1 4