Bundesliga: a Schalke hiába vezetett, most sem győzött

P. K.P. K.
2020.06.14. 19:58
A Schalke hiába vezetett, a Leverkusen a 81. percben egyenlített (Fotó: AFP)
A 2020-ban hét bajnoki meccsét is elveszítő Schalke ebben a naptári évben másodszor, a májusi újraindulás óta először győzhetett volna a német Bundesligában, de hiába vezetett a második félidőben fél órán át, meg kellett elégednie a döntetlennel (1–1) a Leverkusen elleni mérkőzésen.

A Schalke–Leverkusen mérkőzés egyik kérdése az volt, hogy a bajnokság újraindulását követően egymás után öt vereséget szenvedő gelsenkircheniek magukra találnak-e azok után, hogy egy hete az Union Berlin vendégeként már tudtak szerezni egy pontot. A 2020-ban csak egyszer, január 17-én nyerő hazaiak (ha csak a tavaszi eredményeket nézzük, nyolc ponttal utolsó a Schalke) jól kezdtek: Weston McKennie átlövése kipattant Lukás Hrádeckyről, Ahmed Kutucu pedig közelről, estében a kapu mellé lőtt a 3. percben.

MAGYAR GÓL A BAYER NŐI CSAPATÁBAN

A Bayer Leverkusen női csapata 5–1-es vereséget szenvedett a Turbine Potsdamtól a Bundesliga 19. fordulójában vasárnap, így továbbra is csak jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a már kieső helyen lévő Duisburgot. A gyógyszergyáriak szépítő gólját válogatott támadónk, Zeller Dóra szerezte, aki negyedszer volt eredményes ebben a bajnoki idényben. Hozzá hasonlóan Csiszár Henrietta is végigjátszotta a mérkőzést. A tabella élén Jakabfi Zsanett csapata, a Wolfsburg áll, amely szerdán biztossá teheti bajnoki címét, ha legyőzi otthon a Freiburgot.

Az első félidőben a Leverkusen közel kétszer annyi ideig birtokolta a labdát, mint a hazaiak, helyzetekben azonban ez nem igazán mutatkozott meg. Lucas Alariónak volt egy lehetősége, de kimaradt a fejese. A Schalkénak is volt még egy említést érdemlő támadása, a 27. percben Daniel Caligiuri 17 méteres lövését védte Hrádecky. A Leverkusen az első félidőben csak egy lesgólig jutott, ezt leszámítva a kaput is csak egyszer találták el a vendégek – a 45. percben Kai Havertz erőtlen fejesét könnyedén fogta meg Alexander Nübel.

A meccs másik nagy kérdése éppen az volt, milyen teljesítménnyel rukkol ki a napokban a Real Madriddal és a Chelsea-vel is összeboronált Havertz, aki legutóbb a Bayern München ellen sérülés miatt nem játszott, azt megelőzően öt bajnokin hat gólt szerzett. A 21 éves támadó az első félidőben nem villogott, és ez rányomta a bélyeget a kedden a Saarbrücken 3–0-s legyőzésével kupadöntőbe jutó Leverkusen játékára.

A második félidő elején pedig Edmond Tapsoba „beletapsolt” egyet a labdába, ami miatt 11-eshez jutott a Schalke, Caligiuri a büntetőből vezetéshez is juttatta a hazaiakat az 51. percben! 1–0

A gólra egyből próbált válaszolni a Leverkusen, de Havertz beadásából Alario ezúttal sem tudott a kapuba fejelni. Pillanatokkal később pedig egy sportszerűtlen megmozdulással került a figyelem középpontjába az argentin csatár: lecsapott egy labdára, amelyet a vendégek sportszerűségből visszapasszoltak volna a gelsenkirchenieknek (mert előtte kirúgták a labdát, amiért lent maradt egy leverkuseni), Alario viszont megindult vele a kapu felé. Az eset vége kisebb kakaskodás és néhány sárga lap lett.

A meccs végén viszont nem hazai győzelem született! Havertz ugyan a folytatásban sem játszott jól, de a 81. percben Wendell passzából a csereként beálló Paulinho lőhetett, és a hazai védő, Juan Miranda közreműködésével a kapuba került a labda – öngól. 1–1

Így a Schalke nem tudta megszerezni idei második bajnoki győzelmét (pedig a legvégén Michael Gregoritsch közvetlen közelről fejelhetett, de Hrádecky nagyot védett), mindazonáltal öt vereség után egymás után másodszor ikszelt David Wagner együttese. A Schalke egyébként ezzel a döntetlennel negatív klubrekordot állított fel: immár 13 bajnoki óta nyeretlen, 1993 őszén 12 mérkőzésen keresztül nem győzött – most ezt is alulmúlta.