Bundesliga: a Mainz ötöt vágott idegenben a Hoffenheimnek

D. Á.D. Á.
2019.11.24. 20:05
A Mainz parádézott a Hoffenheim otthonában (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának záró meccsén a Mainz 5–1-re legyőzte a Hoffenheimet.

Szalai Ádámot csak csereként nevezte a Mainz korábbi csapata, a Hoffenheim ellen. A magyar válogatott támadó végül nem kapott játéklehetőséget.

A Mainz az első félidőben Levin Öztunali góljával szerzett vezetést – a középpályás éles szögből lőtte ki nagyon pontosan a jobb alsó sarkot (0–1). A második félidőre megfogyatkozott a MainzBote Baku sérülésveszélyes belépője miatt. Az emberelőny ellenére a Hoffenheim maga alatt vágta a fát, Pavel Kaderábek ugyanis bohózatba illő öngólt szerzett, ezzel sikerült növelnie előnyét a vendégcsapatnak (0–2). A találkozót Pierre Kunde Malong zárta le végleg, aki a 62. percben egy az egyben magabiztosan gurított a kapus mellett a hálóba (0–3).

A lefújás előtti percekben Andrej Kramaric révén összejött a szépítés a Hoffenheimnek (1–3), ám izgalmakat már nem tartogatott a találkozó, sőt a ráadásban még Jean-Pierre Boëtius (1–4) ésMalong (1–5) is betalált, így Szalaiék kiütötték a Hoffenheimet.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Hoffenheim–Mainz 1–5 (Kramaric 83., ill. Öztunali 33., Kaderábek 52. – öngól, Kunde Malong 62., 93., Boëtius 91.)
KORÁBBAN
Augsburg–Hertha BSC 4–0 (P. Max 17., S. Córdova 26., A. Hahn 52., Niederlechner 79.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Düsseldorf–Bayern München
0–4 (Pavard 11., Tolisso 27., Gnabry 34., Coutinho 70.)
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 0–2 (Weghorst 19., Joao Victor 65.)
Bayer Leverkusen–Freiburg 1–1 (Diaby 36., ill. Höler 5.)
Union Berlin–Mönchengladbach 2–0 (Ujah 15., Andersson 91.)
Werder Bremen–Schalke 04 1–2 (Oszako 79., ill. Harit 43., Raman 53.)
RB Leipzig–1. FC Köln 4–1 (Werner 22., Forsberg 32., 79. – az elsőt 11-esből, Laimer 37., ill. Czichos 39.)

1. Mönchengladbach 12 8 1 3 24–13 +11 25
2. RB Leipzig 12 7 3 2 33–13 +20 24
3. Bayern München 12 7 3 2 33–16 +17 24
4. Freiburg 12 6 4 2 21–13 +8 22
5. Schalke 04 12 6 4 2 22–15 +7 22
6. Borussia Dortmund 12 5 5 2 26–18 +8 20
7. Wolfsburg 12 5 5 2 13–10 +3 20
8. Hoffenheim 12 6 2 4 17–19 –2 20