Bundesliga: a kecske nélkül nem megy, de 0–2-ről pontot mentett a Köln

P. K.P. K.
2020.05.24. 19:59
A Köln 11-est is hibázott a Düssledorf ellen, de egy pontot így is megmentett (Fotó: AFP)
A Fortuna Düsseldorf hiába vezetett 2–0-ra az 1. FC Köln vendégeként, a hazaiak az utolsó percekben két fejes góllal pontot mentettek a Bundesliga 27. fordulójának záró mérkőzésén.

A koronavírus-járvány miatti higiéniai előírások következtében múlt héten 12 év után először volt kénytelen kabalakecskéje nélkül pályára lépni az 1. FC Köln labdarúgócsapata a két hónapos kényszerszünet után folytatódó német Bundesligában. A szurkolók szerint szerencsét hozó bak múlt héten a Mainz elleni hazai meccsről hiányzott, amikor 2–0-s vezetésről sem tudott nyerni Markus Gisdol csapata (2–2-vel zárult a találkozó). A 11. helyen álló kölniek ezúttal az osztályozós, 16. pozícióban szerénykedő Fortuna Düsseldorfot fogadták, és Fortuna istennő bizony több alkalommal is a vendégekkel volt.

A kecske nélküli „kecskéseknek” már a 10. percben balszerencséjük volt, amikor Jhon Córdoba már elhúzta a kapus mellett is a labdát, de csak az oldalhálóba lőtt. A java azonban ezután jött...

Hiába birtokolta többet a labdát a Köln és nyert meg több párharcot is, az első félidőben kaput eltaláló lövése nem volt, ellenben a vendégek a kölni védelem hathatós segítségével megszerezték a vezetést. A 41. percben Noah Katterbach eladta a labdát a hazai tizenhatos előterében, az ebből következő akció végén Kenan Karamanhelyzetbe került, és lövése a menteni igyekvő Toni Leistner lábáról a kapuba vándorolt. 0–1

A második félidőben már kapura veszélyesebben játszott a Köln, de sokáig eredmény nélkül.

Az 58. percben például úgy lőhetett 11-est a hazai csapat, hogy a megelőző helyzetnél Mark Uth kétszer is a kapufát találta el, majd Erik Thommy buktatta a csatárt. Uth múlt héten a Mainz ellen értékesített egy büntetőt, így ezúttal hiába szerette volna Córdoba elvégezni a 11-est, Uth állt a labda mögé, de a jobbra tartó lövését Florian Kastenmeier kiütötte, a kipattanónál pedig Uth és Córdoba egymásra várt, így végül nem tudták kapura lőni a labdát.

A kihagyott helyzet hamar megbosszulta magát, kontra végén a bal szélen felfutó ErikThommy egyből, laposan a hosszú alsóba lőtt. 0–2

A hajrá azonban a hazaiaké volt, két jobb oldali beadásból két gólt fejelt a Köln: a 88. percben Anthony Modeste (1–2), a 91.-ben pedigJhonCórdoba (2–2) verte meg a levegőben a vendégvédőket. Így egy pontot megmentett a Köln.

A Düsseldorf sorozatban negyedszer ikszelt a bajnokságban, a három meccse nyeretlen Köln pedig egymás után másodszor játszott 2–2-t, de míg múlt héten 2–0-ra vezetett, most 0–2-ről egyenlített.

NÉMET BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
1. FCKöln–Fortuna Düsseldorf 2–2
(Modeste 88., Córdoba 91., ill. Karaman 41., Thommy 61.)
KORÁBBAN
Schalke–Augsburg 0–3
(Löwen 6., Sarenren Bazee 76., Córdova 91.)
Mainz–RB Leipzig 05 (Werner 11., 48., 75., Poulsen 23., Sabitzer 36.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayern München–Eintracht Frankfurt 5–2(Goretzka 17., Th. Müller 41., Lewandowski 47., A. Davies 61., Hinteregger 74. – öngól, ill. Hinteregger 52., 55.)

Freiburg–Werder Bremen 0–1
(Bittencourt 19.)

BorussiaMönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–3
(Thuram 52., ill. Havertz 7., 58. – a másodikat 11-esből, S. Bender 81.)

Paderborn–Hoffenheim 1–1
(Srbeny 9., ill. Skov 4.)

Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–2 (Raphaël Guerreiro 32., Hakimi 78.)

PÉNTEKEN

Hertha BSC–Union Berlin 4–0 (Ibisevic 51., Lukébakio 52., Cunha 61., Boyata 77.)

1. Bayern München 27 19 4 4 80–28 +52 61
2. Borussia Dortmund 27 17 6 4 74–33 +41 57
3. RB Leipzig 27 15 9 3 68–27 +41 54
4. Bayer Leverkusen 27 16 5 6 52–32 +20 53
5. Mönchengladbach 27 16 4 7 53–34 +19 52
6. Wolfsburg 27 10 9 8 36–33 +3 39
7. Freiburg 27 10 7 10 35–37 –2 37
8. Schalke 27 9 10 8 33–43 –10 37