Bundesliga: a Hertha nem élt emberelőnyével, javított a BVB

M. D.M. D.
2019.11.30. 17:27
Jadon Sancho nagyon okosan pörgette át a labdát Thomas Kraft fölött (Fotók: AFP)
A Borussia Dortmund 2–1-re legyőzte idegenben az edzőváltáson áteső Herthát, míg a Willi Orbán és Gulácsi Péter nélkül felálló RB Leipzig 3–2-es győzelmet aratott a sereghajtó Paderborn vendégeként a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 13. fordulójában szombaton.

Több mint tíz év után, 3871 nap elteltével ült ismét a kispadon a Bundesligában a korábbi német szövetségi kapitány, az Ante Covicot váltó Jürgen Klinsmann, akinek az első meccse rémesen kezdődött a Hertha élén, a vendég Borussia Dortmund ugyanis Jadon Sancho és Thorgan Hazard találatával már 17 perc után 2–0-ra vezetett Berlinben. A BVB a legutóbbi két idegenbeli bajnoki rangadóján (Schalke 0–0, Bayern München 0–4) nem szerzett gólt, most azonban 104 másodperc leforgása alatt kétszer is betalált.

A fővárosiak Vladimír Darida góljával még az első félidőben szépítettek (1–2), majd Mats Hummels kiállítása miatt emberelőnybe is kerültek, így a második játékrész teljes egészében létszámfölényben játszhattak – de csak egy lesgólig (Davie Selke) és a meccs hosszabbításában egy kimaradt ziccerig (Marko Grujics) jutottak.

A Hertha sorozatban az ötödik bajnoki mérkőzését veszítette el, így már csak a 16. a tabellán.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA (ÁTKATTINTÁSSAL)

Sosem szerzett még két gólt az első négy percen belül a német profi osztályokban az RB Leipzig, de a Paderborn elleni találkozó eltért az eddigiektől, Julian Nagelsmann együttese – a fejsérüléséből gyógyuló Gulácsi Péter és a térdműtéten áteső Willi Orbán nélkül – ugyanis Patrik Schick és Marcel Sabitzer góljával villámrajtot vett a sereghajtó otthonában. A 26. percben Timo Werner már a lipcseiek harmadik gólját jegyezte (0–3).

Timo Wernerék álomszerű kezdés után kínkeservesen nyertek Paderbornban

A Paderborn a második félidőben feltámadt – akárcsak ellene a múlt héten a Dortmund (3–3) –, Streli Mamba és Klaus Gjasula is bevette a Gulácsit helyettesítő Yvon Mvogo kapuját (2–3), az egyenlítés azonban elmaradt, így a Leipzig egymást követő negyedik meccsén győzött a Bundesligában, és a tabella élére ugrott.

Az 1. FC Köln és az Augsburg összecsapásának a vendégek támadója, André Hahn volt a főszereplője, aki a meccs elején tizenegyest hibázott, majd a félidő végén, csapata 1–0-s vezetésénél piros lapot kapott. Ilyenfajta „duplázást” legutóbb Stefan Effenberg hajtott végre a Bundesligában, még 1991 augusztusában.

Ráadásul az Augsburg nem is nyerte meg a mérkőzést, mert a kieső helyen álló „kecskések” a hajrában Jhon Córdoba jóvoltából egyenlítettek.

Andrej Kramaric megszerezte az 54. gólját a Hoffenheim játékosaként a német bajnokságban – nála már csak Ivica Olic (72) eredményesebb a Bundesligában megforduló horvát légiósok közül –, de ez a találat csak egy pontot ért együttesének, mert a Düsseldorf a végjátékban pontot mentett Sinsheimben.

NÉMET BUNDESLIGA
13. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Hertha BSC–Borussia Dortmund 1–2 (Darida 34., ill. Sancho 15., T. Hazard 17.)
Hoffenheim–Fortuna Düsseldorf 1–1 (Kramaric 6., ill. Hennings 88.)
1. FC Köln–Augsburg 1–1 (J. Córdoba 86., ill. Niederlechner 43.)
Paderborn–RB Leipzig 2–3 (Mamba 62., Gjasula 73., ill. Schick 3., Sabitzer 4., Werner 26.)

Később játszották
Bayern München–Bayer Leverkusen 1–2 (T. Müller 34., ill. Bailey 10., 35.)BŐVEBBEN ITT!

Vasárnap
15.30:Borussia Mönchengladbach–Freiburg (Tv: Sport2)
18.00: Wolfsburg–Werder Bremen

Hétfő
20.30:
Mainz–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport1)

Pénteki eredmény
Schalke–Union Berlin 2–1 (Raman 23., Serdar 86., ill. Ingvartsen 36. – 11-esből)