Bundesliga: a Hertha három góllal „köszöntötte” a Düsseldorf jubiláló edzőjét

2019.10.04. 22:26
A Hertha játékosai háromszor ünnepelhettek a Düsseldorf ellen (Fotó: AFP)
A Hertha 3–1-re legyőzte a Fortuna Düsseldorfot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A Bundesliga történetének mindössze hatodik olyan trénerét jegyezhettük fel a berlini Olimpiai Stadionban, aki elérte az 500 mérkőzést a német élvonalban: a Düsseldorfot irányító Friedhelm Funkel éppen egyik korábbi klubja, a Hertha ellen érte el ezt a számot, és a hazaiak ennek megfelelő szellemben köszöntötték a meccs előtt a 65 éves szakembert.

Nem mondjuk, hogy ez is közrejátszott benne, de a vendégek az első fél órát elhagyva a Hertha-fölény ellenére megszerezték a vezetést: a VAR használata után megítélt tizenegyest Rouwen Hennings értékesítette (0–1).

Nem tartott sokáig a düsseldorfi örömünnep, a berlini együttes még az első félidőben fordított: előbb Vedad Ibisevic lőtt kapásból a jobb alsóba, majd Javairo Dilrosun talált be szinte ugyanonnan, de látványosabb mozdulattal (2–1). A Düsseldorf sorozatban a 17. bajnokiján kapott gólt, jelenleg ez a leghosszabb széria ebben a kategóriában.

A szünet után gyorsan növelhette volna előnyét a Hertha, Vladimír Darida azonban kézzel tette tovább a labdát, így érvénytelenítették a gólt. Mint utóbb kiderült, ezzel csak elodázták az újabb hazai találatot, tíz perccel később éppen a cseh középpályás lőtt a kapus lábai között a kapuba egy tetszetős kontra végén (3–1).

A Hertha tehát elrontotta korábbi edzője jubileumát, az viszont még inkább figyelmeztető jel a Düsseldorf szempontjából, hogy a csapat augusztus közepe, pontosabban az első forduló óta nem nyert a bajnokságban – azóta egy döntetlen és immár öt vereség a mérlege.