Bundesliga: a BVB megtörte a hazai „átkot”, de nem örülhet

2019.09.28. 20:27
Reus (balra) fejelte a második dortmundi gólt (Fotó: AFP)
A Bundesliga 6. fordulójának szombat kora este rendezett mérkőzésén megtört a hazai csapatok sikertelensége: ebben a körben első vendéglátóként tudott pontot szerezni a Dortmund, de vélhetően a Signal Iduna Parkban a Werdert fogadva lejátszott 2–2-nél azért több számított...

A Werder igyekezett rácáfolni a papírformára, és mindent megtett, hogy a fordulóban eddig makulátlan vendégmérlegen – hat meccs, hat idegenbeli győzelem – ne essen csorba: a sérülése miatt legutóbb az 1. fordulóban szerepelt Milot Rashica találatával már a 7. percben megszerezte a vezetést.

A vendégek azonban nem sokáig örülhettek a dortmundi védelem hatékony közreműködése mellett megszerzett gólnak, Mario Götze ugyanis bő másfél perccel később – tőle – ritkán látható góllal egyenlített: a világbajnok támadó pályafutása 8. fejes gólját szerezte Thorgan Hazard beadása után.

A gyors gólváltást követően aztán fölénybe került a Dortmund, de a legnagyobb helyzeteit is kihagyta, míg a vendégek főleg gyors kontráikban bízhattak, az újabb gólra pedig a félidő hajráig kellett várni, ezúttal Marco Reus bólintott precízen Hazard újabb jó beadása után – a BVB csapatkapitánya ötödször volt eredményes fejjel karrierje során.

A második félidő aztán úgy kezdődött, ahogy az első: gyors Werder-góllal. Tíz perccel a szünetet követően egy szöglet után a továbbcsúsztatott labdát Marco Friedl egy lépésről stukkolta a kapuba, 2–2.

Az utolsó 20 percre aztán érkezett a cserepadról a dortmundiak házi gólkirálya, Paco Alcácer, de ő sem tudott segíteni csapatán, a mérkőzés utolsó momentumaként óriási helyzetben lőtt fölé. Ezzel maradt a 2–2, amivel a Dortmund ebben a fordulóban első hazai csapatként tudott pontot szerezni, ám vélhetően egynél azért több pontra számítottak a mérkőzés előtt Lucien Favre legényei.

NÉMET BUNDESLIGA
6. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Werder Bremen 2–2
(Götze 9., Reus 41., ill. Rashica 7., Friedl 55.)

KORÁBBAN
Augsburg–Leverkusen 0–3 (Niederlechner 34. – öngól, Volland 76., Havertz 85.)
Hoffenheim–Mönchengladbach 0–3 (Pléa 43., M. Thuram 65., Neuhaus 83.)
Mainz–Wolfsburg 0–1 (Tisserand 9.)
Paderborn–Bayern München 2–3 (Pröger 68., J. Collins 84., ill. Gnabry 15., Coutinho 55., Lewandowski 79.)

RB Leipzig–Schalke 04 1–3 (Forsberg 83., ill. S. Sane 29., Harit 43. – 11-esből, Matondo 57.)