Bundesliga: a Dortmund kiütötte a Leverkusent; nyertek Szalaiék

B. L.B. L.
2019.09.14. 17:28
A dortmundiak négy gólt is ünnepelhettek (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a Borussia Dortmund hazai pályán 4–0-ra kiütötte a Bayer Leverkusent, Szalai Ádám csapata, a Mainz pedig otthon 2–1-re legyőzte a Herthát.

A „gyógyszergyáriakat” az első félidő derekán még Lukás Hrádecky kisegítette néhány másodperc alatt bemutatott két óriási védésével, de a 28. percben már megszületett a fekete-sárgák vezető gólja: gyenge felszabadítási kísérlet után Asraf Hakimi tekerése nyomán Paco Alcácer lőtt a hálóba (1–0).

Hrádecky itt még megmentette a csapatát

Nem sokkal később csak Jonathan Tah önfeláldozó mentése akadályozta meg az újabb gólt, bár az sem lett volna meglepő, ha a kezezését lefújják tizenegyesnek.

A fordulást követően megszületett a második hazai találat, a remek formában lévő Jadon Sancho visszagurítása után Reus lőtt 11 méterről a jobb alsóba (2–0). A hajrában Jadon Sancho újabb gólt készített elő (a fiatal angol szélsőnek a negyedik meccsen két gól mellett ez már az ötödik asszisztja volt), Hrádecky csak beleütni tudott a labdába, amelyet ezúttal Guerreiro küldött a helyére, a végén pedig Jacob Bruun Larsen centerezése után Reus szerzett újabb gólt, így a Dortmund 4–0-ra nyert.

A TÖBBI MECCSEN

Szalai Ádám először volt kezdő a Mainzban, amely a 40. percben Kunde Malong beadásából Quaison közeli találatával szerzett vezetést a Hertha BSC ellen (1–0). A magyar támadó a 76. percig volt a pályán, lecserélését követően pedig hamarosan egyenlítettek a berliniek, Dilrosun passzából Grujics fejelt gólt (1–1). Az utolsó szó így is a házigazdáé volt, szöglet után St. Juste volt eredményes (2–1).

Az Union Berlin Werder Bremen elleni hazai ütközete rögtönzött büntetőpárbajjal indult, előbb Davy Klaassen talált be, majd Sebastian Andersson egalizált (1–1). Az 55. percben Klaassen újabb tizenegyest rúghatott, de Gikiewicz ezt már hárította. Sokáig nem örülhetett, a szöglet után ugyanis Füllkrug megszerezte a győztes gólt (1–2). A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a végjátékban Szubotics és Sahin is piros lapot kapott, így mindkét csapat tíz fővel zárt.

A Mönchengladbach az első negyedóra végén Alassane Pléa góljával szerzett vezetést Kölnben (0–1), az Augsburg pedig az első félidő félidő végén szerzett két szép találattal gyorsan lerendezte a Frankfurt elleni meccset (2–1).

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 4–0 (Alcácer 28., Reus 50., 90., Guerreiro 83.)
Mainz–Hertha BSC 21 (Quaison 40., St. Juste 88., ill. Grujics 83.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 21 (Richter 35., Niederlechner 42., ill. Paciencia 73.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Pléa 14.)
Union Berlin–Werder Bremen 1–2 (S. Andersson 14. – 11-esből, ill. Klaassen 5. – 11-esből, Füllkrug 55.)
RB Leipzig–Bayern München 1–1 (Forsberg 45+3., ill. Lewandowski 3.)

1. RB Leipzig 4 3 1 10–3 +7 10
2. Borussia Dortmund 4 3 1 13–5 +8 9
3. Bayern München 4 2 2 12–4 +8 8
4. Wolfsburg 4 2 2 7–3 +4 8
5. Mönchengladbach 4 2 1 1 5–4 +1 7
6. Bayer Leverkusen 4 2 1 1 6–7 –1 7
7. Freiburg 3 2 1 7–3 +4 6