Bundesliga: a Dortmund emberfórban sem nyert kedvenc ellenfele ellen

2017.09.09. 17:30
A Dortmundnak emberelőnyben sem ment a Freiburg ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójának szombati játéknapján a Borussia Dortmund egy órát emberelőnyben játszva sem tudott nyerni a Freiburg vendégeként (0–0). A Mainz felülmúlta az idény eleji formában szenvedő Leverkusent, míg az Augsburg Alfred Finnbogason mesterhármasával győzött először a szezonban.

Kedvenc ellenfelével találkozott a Borussia Dortmund: a Freiburgnak a két csapat legutóbbi tizenkét találkozóján nem termett babér, a BVB mindannyiszor győztesként hagyta el a pályát. Ráadásul ezt a szezont is remekül kezdte, hiszen az első két bajnokiját megnyerte, sőt még gólt sem kapott. Ezúttal azonban nem jól kezdődött a találkozó a vendégek számára: Marc Bartrát a 18. percben le kellett cserélni sérülés miatt, Ömer Toprak váltotta.

A 30. percben aztán a csapatkapitányát is elveszítette a Dortmund: Yoric Ravet pakolt oda keményen Marcel Schmelzernek, akit szintén le kellett hozni. A Freiburg játékosa nem úszta meg büntetlenül a durva szabálytalanságát: a játékvezető előbb sárga lapot mutatott fel neki, majd a videoasszisztens jelezte, ez bizony kiállítást ért – villant is a piros!

Pierre-Emerick Aubameyang később a hálóba talált, de lesről, így az állás nem változott. A Freiburg jól bírta a nyomást, hiába játszott hatalmas mezőnyfölényben a Borussia Dortmund, nem tudott gólt szerezni. A végeredmény 0–0 lett, ami inkább a Freiburgra nézve hízelgő, tekintve, hogy emberhátrányban játszott egy órát.

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Augsburg megszerezte első győzelmét: Alfred Finnbogason triplájával két vállra fektette a Kölnt hazai pályán. Az Eintracht Frankfurt 1–0-ra nyert a Mönchengladbach vendégeként a Bundesligában 1315 nap után újra betaláló Kevin-Prince Boateng góljával. A Mainz némi meglepetésre 3–1-re megverte az eddig szenvedő Leverkusent, míg a Wolfsburg és a Hannover nem bírt egymással.