Bundesliga: a BVB véget vetett a Leverkusen nagy sorozatának

2019.02.24. 19:55
Jadon Sancho előbb gólpasszt adott, majd maga is betalált a Bayer Leverkusen ellen (Fotó: AFP)
A labdabirtoklás önmagában keveset ér – erről kapott fájdalmas leckét Dortmundban a Leverkusen, amely zsinórban négy megnyert mérkőzést követően 3–2-es vereséget szenvedett a BVB otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójában.

Szünetben a Bundesliga hivatalos honlapjának adatai szerint 69:31-re vezetett a zsinórban ötödik bajnoki győzelmére hajtó Leverkusen – már ami a labdabirtoklás százalékos mutatóját illeti. A Dortmunddal 2004 nyara, mióta az Opta statisztikusai készítik felméréseiket nem fordult elő hasonló saját közönsége előtt. A Bayer mégse ment vele semmire...

Mert a gólok számában 2–1 volt – a BVB-nak.

Történt, hogy az addig valóban elég passzív Borussia a 30. minutumban egy sarokrúgást követően Dan-Axel Zagadou lévén megszerezte a vezetést. A 19 esztendős francia bekk az első gólját lőtte az idényben, az assztitot egy másik tinédzser, Jadon Sancho jegyezte (1–0).

Hat perccel később egyenlített a Leverkusen. Kevin Volland 20 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot. Véleményes, hogy Roman Bürki mennyiben volt felelős azért, hogy a nem túl gyors, lapos lövésből gól születhetett (1–1).

Ám sem a kapusnak, sem a nézőknek nem akadt sok ideje a kérdésen gondolkodni. A középkezdés után pár másodperccel már ismét a BVB-é volt az előny: Sancho helyezett szépségdíjas találatot a vendégkapuba (2–1).

A második félidőben Mario Götze is betalált, ezzel első ránézésre megnyugtató, 3–1-es előnyhöz segítve együttesét. Csakhogy a Dortmund hasonló helyzetben már vesztett pontokat hazai pályán – február 9-én a Hoffenheim ellen már 3–0-ra is vezetett, innen mentett pontot az utolsó húsz percben Szalai Ádám együttese.

A feltámadástól a Leverkusen sem volt messze, Julian Brandt szabadrúgása után Jonathan Tah bólintott Bürki kapujába (3–2) a 75. minutumban.

A találat izgalmas véghajrát igen, pontszerzést viszont nem ért.

A listavezető Dortmund előnye újfent három pont a Bayern München előtt, a Leverkusen két helyet rontva forduló előtti helyezéséhez képest a 7. pozíciót foglalja el a Bundesliga tabelláján.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 3–2 (Zagadou 30., Sancho 38., M. Götze, 60., ill. Volland 37., Tah 75.)
Hannover 96–Eintracht Frankfurt 0–3
(Rebic 54., Jovics 63., Kosztics 90.)
Hétfőn
20.30:RB Leipzig–Hoffenheim (Tv: Sport1)
Korábban

Bayern München–Hertha BSC 1–0 (J. Martínez 62.)
Borussia Mönchengladbach–Wolfsburg 0–3 (Gerhardt 38., Mehmedi 68., 83.)
Freiburg–Augsburg 5–1 (Petersen 9., 43., Grifo 30., Waldschmidt 64., Niederlechner 85., ill. R. Khedira 52.)
Mainz–Schalke 3–0 (Onisiwo 18., 84., Mateta 73.)
Fortuna Düsseldorf–Nürnberg 2–1 (Ewerton 63. – öngól, Ayhan 83., ill. Löwen 41.)