Bundesliga: a Bayern nem bírt a Sallait nélkülöző Freiburggal

2018.11.03. 17:27
Lucas Höler (kékben) pontot szerzett csapatának (Fotó: AFP)
A Bundesliga 10. fordulójának délutáni meccsein a címvédő Bayern München az ágyéksérülés miatt Sallai Rolandot nélkülöző Freiburgot fogadva meglepetésre 1–1-es döntetlent játszott – a vendégek a 89. percben egyenlítettek. A Hoffenheim, a betegsége miatt hiányzó Szalai Ádám nélkül, már a szünetben vezetett 2–1-re Leverkusenben, végül 4–1-re győzött. Lucien Favre a Borussia Dortmund történelmének legjobban debütáló edzője lett, játékosa, Reiss Nelson meg alig maradt le egy fiatalrekordról.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ
Bayern München–Freiburg 1–1
(Gnabry 80., ill. Höler 89.)

A Sallai Rolandot ágyéksérülése miatt nélkülöző Freiburg ellen a Bayern München két jubiláló labdarúgóval a kezdőjében állt fel: Manuel Neuer és David Alaba is a 200. bajnoki mérkőzésén lépett pályára a bajoroknál.

Nem rajtuk múlt azonban, hogy a hazaiak nem sokra mentek a masszívan védekező Freiburggal az első félidőben. Hiába birtokolták 71 százalékban a labdát, s lőttek tucatszor kapura – igaz, ebből csak háromszor kellett Alexander Schwolownak védenie –, az első 45 perc gól nélkül zárult.

Sokáig a folytatás sem alakult túl rózsásan Nico Kovac csapatának, pedig Lewandowskiék mindent megpróbáltak, sőt a félidő közepén a münchenieknél 400. tétmeccsét játszó Franck Ribéryt, majd pár perc múlva Thomas Müllert is a pályára küldte a szakvezető.

A nagy hazai erőfeszítéseknek végül a 80. percben lett meg az eredményük, amikor Serge Gnabry lapos lövése utat talált a freiburgi kapuba – ez volt a 23 éves futballista első bajnoki gólja ebben az idényben, ám mégsem ért három pontot.

Történt ugyanis a 89. percben, hogy jött Lucas Höler és egyenlített, amivel nagy meglepetésre egy ponthoz segítette csapatát.

Bayer Leverkusen–Hoffenheim 1–4 (Bellarabi 30., ill. Nelson 19., Joelinton 34., 73., Grifo 49. – 11-esből)

A Hoffenheim az előzetes híreknek megfelelően betegsége miatt nem vethette be Szalai Ádámot, ám a gárda nélküle is begyűjtötte a három bajnoki pontot a Leverkusen otthonában. A vendégek első gólját Reiss Nelson szerezte a meccs 19. percében, az angol ezzel a harmadik legifjabb játékos lett a Bundesliga történelme során, aki öt bajnoki gólig jutott. Nem sokon múlott a csúcsdöntés, a listavezető Lukas Podolski mögött mindössze 11, a második Olaf Thon mögött csak 10 nappal maradt le a mindössze 18 éves 10 hónapos és 25 napos Nelson.

A folytatásban ugyan a hétközi kupafordulóban duplázó Karim Bellarabi góljával egyenlített a Bayer, Joelinton viszont perceken belül ismét megszerezte a vezetést a Hoffenheimnek, azaz a vendégek mehettek előnnyel pihenni.

A második félidőben aztán Vincenzo Grifo büntetőből hamar két gólra növelte a sinsheimiek előnyét, majd a végeredményt a duplázó Joelinton állította be a 73. percben.így a Hoffenheim magabiztosan szerezte meg ötödik bajnoki győzelmét.

Augsburg–Nürnberg 2–2 (A. Finnbogason 11., J. Schmid 59., ill. Fuchs 54., Mühl 88.)

Az Augsburg izlandi támadója, Alfred Finnbogason továbbra sem tud hibázni: szezonbeli hatodik góljával szerzett vezetést a Nürnberg ellen – hibátlanságának oka pedig, hogy ez volt a hatodik kapura lövése a bajnoki idényben.

Csapata viszont nem örülhetett a három bajnoki pontnak, mivel a második félidőben a Nürnberg kétszer is egyenlített – másodszor a 88. percben Lukas Mühl révén, így az Augsburg már három kör óta veretlen, míg a Nürnberg bajnoki nyeretlensége már négy meccs óta tart.

Wolfsburg–Borussia Dortmund 0–1 (Reus 22.)

A listavezető Borussia Marco Reus 22. percben esett góljával nehezen harcolta ki a győzelmet Wolfsburgban. Ezzel a sikerrel Lucien Favre a Dortmund kispadján valaha bemutatkozó edzők közül a legjobb kezdést tudhatja magáénak, miután az első 15 tétmeccsén veretlen maradt a csapattal – hasonlóra egyetlen elődje sem volt képes.

Schalke 04–Hannover 96 3–1 (Bentaleb 57. – 11-esből, Embolo 72., Uth 85., ill Weydandt 71.)

Az alsóházban érdekelt csapatok mérkőzésén a gól nélküli első félidőt követően a Schalke végül otthon tartotta a három pontot.