Bundesliga: a Bayern München kihasználta a BVB botlását

2019.02.09. 20:29
Robert Lewandowski ollózva adott gólpasszt (Fotó: AFP)
A Bayern München hazai környezetben 3–1-re megverte a Schalke 04 együttesét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 21. fordulójában, ezzel ötpontnyira csökkentette a hátrányát a Hoffenheim ellen 3–0-s előnyről pontokat vesztő Borussia Dortmund mögött.

Amióta bemutatkozott a Bundesligában, nála több gólpasszt csak Thomas Müller adott a csapattársai közül. A bajor alakulatban Joshua Kimmich a 100. német bajnoki meccsén lépett pályára, amely kellemes emlék lehet majd számára, de a főszerepet nem ő játszotta.

Hanem Robert Lewandowski, aki elől a 12. percben Jeffrey Bruma olyan szerencsétlenül rúgta el a labdát, hogy az a saját kapujában kötött ki. A 27 esztendős holland védő így öngóllal mutatkozott be a Schalke színeiben a Bundesligában (1–0).

Nem kellett sokat várni a vendégek válaszára, a 18 éves Ahmed Kutucu a félidő közepén egyenlített (1–1), ám két perccel később egy saját térfélen eladott labdából Lewandowski ismét előnyhöz juttatta a Bayernt (2–1). A lengyel csatárnak ez volt a 119. gólja a Bundesligában a Bayern színeiben, ezzel utolérte a házi örökranglistán harmadik Roland Wohlfarthot. Az első helyezett Gerd Müller (365) nagyon távol van Lewandowskitól, a második Karl-Heinz Rummenigge (162) nem annyira.

A lengyel aztán az 57. percben ollózva is megpróbálta bevenni a Schalke kapuját, de nem találta el igazán jól a labdát, amely pont így lett jó Serge Gnabrynak, aki öt méterről a jobb alsó sarokba fejelt (3–1). A hajrában Niko Kovac néhány percre ismét lehetőséget adott a Bayern téli szerzeményének, a 18 éves kanadai Alphonso Daviesnek.

A müncheni együttes minden sorozatot figyelembe véve sorozatban a 17. meccsén maradt veretlen a Schalke ellen, és öt pontra megközelítette az éllovas Dortmundot. A következő fordulóban a Bayern bajor derbit vív Augsburgban, míg a BVB a sereghajtó Nürnberghez látogat.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ

Bayern München–Schalke 04 3–1 (Bruma 12. – öngól, Lewandowski 27., Gnabry 57., ill. Kutucu 25.)

Korábban
Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–3 (Sancho 32., Götze 43., Guerreiro 67., ill. Belfodil 75., 88., Kaderábek 83.)
RB Leipzig–Eintracht Frankfurt 0–0
Borussia Mönchengladbach–Hertha BSC 0–3 (Kalou 30., Duda 56., Selke 77.)
Hannover 96–Nürnberg 2–0 (N. Müller 45+5., 77.)
Freiburg–Wolfsburg 3–3 (Grifo 37., Frantz 71., Waldschmidt 87., ill. Roussillon 11., Weghorst 63. – 11-esből, Steffen 75.)

Pénteki eredmény
Mainz 05–Bayer Leverkusen 1–5 (Quaison 9., ill. Wendell 5., Havertz 20., Brandt 30., 64., Bellarabi 43.)