Bundesliga: a Bayern a Werdert, a Dortmund Szalaiékat tömte ki

K. Zs.K. Zs.
2019.12.14. 17:27
Coutinho volt a Bayern-meccs hőse, a müncheniek átgázoltak a Werderen (Fotó: AFP)
Két vereség után újra győzött a Bayern München a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): a bajorok hazai pályán 6–1-re kiütötték a Werder Brement a 15. forduló szombati játéknapján. Nagy különbségű győzelmet aratott a Dortmund is Szalai Ádám csapata, a Mainz otthonában (4–0), és Szalaihoz hasonlóan vereségnek volt részese Sallai Roland (Freiburg) is a Hertha otthonában.

BAYERN MÜNCHEN–WERDER BREMEN 6–1

Jól kezdett a Bayern, de ez az eredményen sokáig nem látszott meg, mégpedig elsősorban két brémai miatt: Jirí Pavlenka több bravúrt is bemutatott a Werder kapujában, a „kontrafegyver” Milot Rashica pedig egy ellencsapásból hatalmas gólt lőtt (0–1).

Az első játékrész végén aztán néhány perc alatt megfordult a meccs: Philippe Coutinho előbb közelről bekotorta Serge Gnabry beadását (1–1), majd remek mozdulattal kiugratta Robert Lewandowskit, aki már csak a kapussal állt szemben – és nem is hibázott (2–1).

A fordulás után a Werder egy darabig tartotta magát, aztán összeroppant az erősödő és egyre ötletesebb Bayern-támadások terhét nyögve: Coutinho látványos átemeléssel indította a hazai gólhengert, majd Lewandowski és Thomas Müller közeli találata után ő is fejezte be egy nagyszerű lövéssel (6–1).

Egy kis stat: Lewandowski 220 gólnál jár a Bundesligában, ezzel utolérte Jupp Heynckest az örökranglista harmadik helyén. Gerd Müller (365) és Klaus Fischer (268) előzi meg.

MAINZ–DORTMUND 0–4

A sorozatban a harmadik bajnoki győzelmére törő Dortmund Marco Reus 125. bajnoki góljával, életerős lövéssel szerezte meg a vezetést az első félidő derekán, majd a fordulás után, nagyjából egy időben a Bayernnel, felmorzsolta ellenfelét. Jadon Sancho szerzett is, előkészített is gólt, ebben az idényben 16 bajnoki gólban van benne – ez több, mint bármely más tizenéves játékos hasonló gyűjteménye az öt európai topbajnokságban.

Szalai Ádám kezdett a mainzi csapatban, a 81. percben lecserélték.

HERTHA–FREIBURG 1–0

Sallai Roland is a kezdőcsapatban kapott lehetőséget, ám miután a vendégek hátrányba kerültek a második félidő elején, az 57. percben lecserélték. A Vladimir Darida góljával nyerő Hertha több mint két hónap után nyert bajnoki mérkőzést – ez volt az első sikere Jürgen Klinsmann vezetőedzői kinevezése óta.

KÖLN–LEVERKUSEN 2–0

Hosszú ideje várt már győzelemre a Köln is: a hazaiak a 62. percben emberelőnybe kerültek, és ezt ki is használták a szomszédvár Leverkusen elleni mérkőzésen. A hajrát már kettős emberfórban játszották le, meg is lett a második góljuk.

PADERBORN–UNION BERLIN 1–1

Ezúttal sem maradt pont nélkül az Union Berlin: a feljutótárs Paderborn otthonából egy pontot vittek hazai a fővárosiak, akiknek remek a mérlegük a legutóbbi hat fordulóban (4 győzelem, 1-1 döntetlen és vereség).

DÜSSELDORF–LEIPZIG 0–3 – részletek ide kattintva olvashatók!

NÉMET BUNDESLIGA
15. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Bayern München–Werder Bremen 6–1
(Ph. Coutinho 45., 63., 78., Lewandowski 45+4., 72., Th. Müller 75., ill. Rashica 24.)
Hertha BSC–Freiburg 1–0 (Darida 53.)
1. FC Köln–Bayer Leverkusen 2–0 (J. Córdoba 73., Bornauw 84.)
Mainz–Borussia Dortmund 0–4 (Reus 32., Sancho 66., T. Hazard 69., Schulz 84.)
Paderborn–Union Berlin 1–1 (Pröger 32., ill. Ingvartsen 7.)
Este játszották
FortunaDüsseldorf–RB Leipzig 0–3 (Schick 2., Werner 58. – 11-esből, Mukiele 75.)

A további program
Pénteken játszották

Hoffenheim–Augsburg 2–4 (Skov 14., Locadia 80., ill. P. Max 11., 51. – a másodikat 11-esből, F. Jensen 56., Iago 85.)