Bundesliga: a 92. percben bukta el a győzelmet a Bayern

H. T.H. T.
2019.10.19. 17:26
Az utolsó percben egyenlített az Augsburg Lewandowskiék ellen (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában a Bayern München 2–2-es döntetlent játszott az Augsburggal. Szalai Ádám és Sallai Roland csapata is kikapott, előbbi a Fortuna Düsseldorf, utóbbi az 1. FC Union Berlin otthonában.

A Bayern München már fél perc után hátrányba került az Augsburg otthonában, a védők figyelmetlenségét Marco Richter használta ki. A találkozón egyébként ezúttal sem kezdett Thomas Müller, aki német sajtóhírek szerint a távozását fontolgatja a kevés játéklehetőség miatt. Niklas Süle súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a 10. percben, le kellett cserélni. Robert Lewandowskinak viszonylag hamar sikerült egyenlítenie, Serge Gnabry beadása után fejelte a labdát a kapuba a 14. percben. Ezzel a 31 éves támadó továbbra is minden bajnokiján eredményes a jelenlegi idényben!

A második félidő elején megszületett a Bayern vezető gólja, Gnabry remekül verte meg a védőjét, majd bal lábbal kilőtte a hosszú sarkot. A német válogatott szélső legutóbbi nyolc gólját mind idegenben szerezte a müncheni gárdában! Leon Goretzka is lehetőséget kapott a meccs végén, a korábban sérüléssel bajlódó középpályás első percei voltak ezek az idényben.

A slusszpoén a 92. percben jött, Sergio Córdova fűzte át a jobb oldalon Lucas Hernándezt, majd a lapos beadásra Alfred Finnbogason érkezett remekül és egyenlített!

Az RB Leipzigban Gulácsi Péter és Willi Orbán is a kezdőcsapatban kapott helyet. Timo Werner szerzett vezetést a Lipcsének, majdWout Weghorst a 82. percben egyenlített, így döntetlennel zárult a meccs.

A Werder Bremen Joshua Sargent góljával még vezetett a Hertha ellen, ámDodi Lukebakio góljával pontot mentett a Hertha. A 19 éves amerikai csatár a legfiatalabb, aki négy gólig jut brémai színekben a Bundesligában.

Az Union Berlin két góllal győzte le a Freiburgot, Sallai Roland a kispadról nézte végig a találkozót. A Fortuna Düsseldorf 1–0-ra győzte le a Mainzot, Rouwen Hennings talált be a 82. percben. Szalai Ádám csereként kapott játéklehetőséget, a 84. percben lépett pályára.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Augsburg–Bayern München 2–2
(M. Richter 1., Finnbogason 92., ill. Lewandowski 14., Gnabry 49.)
Fortuna Düsseldorf–Mainz 1–0 (Hennings 82.)
Kiállítva: Edimilson Fernandes (45+1., Mainz)

RB Leipzig–Wolfsburg 1–1 (Werner 54., ill. Weghorst 82.)
Union Berlin–Freiburg 2–0 (Bülter 1., Ingvartsen 84.)
Werder Bremen–Hertha BSC 1–1 (Sargent 7., ill. Lukebakio 70.)

KÉSŐBB
18.30:
Borussia Dortmund–Mönchengladbach (Tv: Sport2)

PÉNTEKEN
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 3–0 (Paciencia 4., 16. – a másodikat 11-esből, Dost 80.)

1. Mönchengladbach 7 5 1 1 15– 6 +9 16
2. Wolfsburg 8 4 4 11– 5 +6 16
3. Bayern München 8 4 3 1 22–10 +12 15
4. RB Leipzig 8 4 3 1 16– 8 +8 15
5. Schalke 04 7 4 2 1 14– 7 +7 14
6. Freiburg 8 4 2 2 15– 9 +6 14
7. Eintracht Frankfurt 8 4 2 2 14–10 +4 14
8. Bayer Leverkusen 8 4 2 2 12–11 +1 14