Bundesliga: 51 perc emberelőny, egygólos Bayern-siker Hamburgban

2017.10.21. 20:27
Tolisso góljával nyert a Bayern (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában a Bayern München idegenben 1–0-ra legyőzte a 39. percről kezdve emberhátrányban játszó HSV-t, így pontszámban beérte a listavezető Dortmundot.

Bár a két csapat legutóbbi tíz találkozása során 48 gól esett – amelyből 43-at a Bayern szerzett –, a HSV pályaválasztásával a legutóbbi három összecsapás kifejezetten szorosan alakult (0–0, 1–2 és 0–1).

Az első félidőben nem is született gól, volt viszont „cserébe” egy kiállítás, a 39. percben Gideon Jungot (HSV) küldte le a játékvezető egyből pirossal.

A fordulást követően hamar feltörte a hazai reteszt a rekordbajnok, Alaba beadása után sehogy sem tudott menteni a hamburgi védelem, a labda eljutott Tolissóig, aki közelről a bal alsóba lőtt (0–1).

A Bayern ezzel a legutóbbi 16, HSV elleni mérkőzésen már a 64. gólját szerezte meg, ez szerény négyes átlagnak felel meg.

A hajrában meglett a bajor együttes szezonbeli hetedik kapufája is a bajnokságban, majd Coman egyéni akciója után volt kissé magas a keresztlabda, aztán Vidal távoli lövése zárta le a támadást, ez pedig már nem volt ziccer.

A végén a sorra érkező bal oldali beadások után Robben és Lewandowski is betalálhatott volna, újabb gól viszont már nem esett, így 1–0-ra nyert a müncheni csapat.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Hamburg–Bayern München 0–1 (Tolisso 52.)
KORÁBBAN
RB Leipzig–Stuttgart 1–0
(Sabitzer 23.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–5 (F. Johnson 7., ill. S. Bender 48., Bailey 59., Brandt 61., Volland 69., Pohjanpalo 81.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–2 (Haller 64. – 11-esből, Wolf 68., ill. Sahin 19., Philipp 57.)
Augsburg–Hannover 1–2 (Gregoritsch 33., ill. Füllkrug 76., 89.)

1. Borussia Dortmund 9 6 2 1 25–7 +18 20
2. Bayern München 9 6 2 1 22–7 +15 20
3. RB Leipzig 9 6 1 2 16–10 +6 19
4. Schalke 9 5 1 3 12–9 +3 16
5. Hoffenheim 8 4 3 1 15–10 +5 15
6. Hannover 9 4 3 2 10–7 +3 15
7. Eintracht Frankfurt 9 4 2 3 10–9 +1 14