Bundesliga: remek meccsen nyertek Gulácsiék a Werder ellen

2018.12.22. 17:26
Végül győzelemnek örülhettek a lipcseiek (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli bajnokság 17. fordulójának szombati mérkőzésén a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig nagy csatában győzte le a Werder Brement, a Dárdai Pál edzette Hertha kellemetlen vereséget szenvedett a Leverkusen otthonában, míg a sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg győzött Nürnbergben.

Azt követően, hogy a hétközi fordulóban, a Bayerntől elszenvedett 1–0-s vereség során Willi Orbán, az RB Leipzig középső védője és csapatkapitánya pihenőt kapott Ralf Rangnick vezetőedzőtől, a Werder Bremen elleni évzáró meccsen – Gulácsi Péterrel együtt – ismét a kezdőcsapat tagja volt, ráadásul a karszalagot is visszakapta.

A mérkőzés 22. percében aztán már nem csak örülhetett: Lukas Klostermann mutatta be, hogy mennyire végtelenül egyszerű játék is tud lenni a labdarúgás olykor. Kapott a középpályán egy labdát, aztán egyenesen megindult a kapu felé, majd 12 méterről irgalmatlanul bevágta a Werder kapujának bal felső sarkába.

A félidő vége előtt néhány perccel aztán jött az újabb lipcsei gól: az egy hete, a Mainz ellen duplázó Timo Werner csapott le a szerencsétlenkedő brémai cséká Max Kruse és Jiri Pavlenka kapus között a labdára, és helyezett a hálóba higgadtan, 2–0.

A második félidőre egészen másik arcát mutatta már a Werder, s sokkal veszélyesebben játszott, így a félidő közepén előbb Max Kruse hozta helyre a második hazai gólnál elkövetett hibáját, s lőtt Gulácsi kapujába, majd tíz perccel később Joshua Sargent lőtt közelről kapufás gólt, s egyenlített.

A hajrá aztán újabb fordulatot hozott: Rangnick lehozta Orbánt és beküldte a helyére Brumát, aki 10 perccel a vége előtt megszerezte a győztes gólt.

A Hertha pénteken jelentette be, hogy szerződést hosszabbított saját nevelésű nigériai származású védőjével, Jordan Torunarighával, aki ezt a Leverkusen otthonában góllal ünnepelte – miután Dárdai Pál vezetőedző a kezdőbe jelölte.

Fájdalom a Hertha szimpatizánsai számára: sokkal több örömre nem volt okuk a Bayer vendégeként, miután a 21 éves védő 27. percben esett gólja már 2–0-s hazai vezetésnél esett, előbb Kevin Volland talált be, majd Kai Havertz köszönte szépen a Hertha-kapus Rune Jarstein értelmezhetetlen labdaátvételét és sodorta a kapuba a labdát az ötös vonaláról.

Ráadásul Havertz a második félidő elején is betalált, amivel végképp eldőlt a három pont sorsa, a Leverkusen győzött, a Hertha pedig sorozatban harmadik bajnokiján maradt nyeretlen.

A sérült Sallai Rolandot nélkülöző Freiburg 1–0-ra győzött a Nürnberg otthonában.

NÉMET BUNDESLIGA
17. FORDULÓ

RB Leipzig–Werder Bremen 3–2 (Klostermann 22., Werner 38., Bruma 87. ill. Kruse 67., Sargent 77.)
Bayer Leverkusen–Hertha BSC 3–1 (Volland 5., Havertz 23., 48. ill. Torunarigha 27.)
VfB Stuttgart–Schake 04 1–3 (N. González 76., ill. Skrzybski 10., Sané 70., Kutucu 78.)
Hannover 96–Fortuna Düsseldorf 0–1 (Fink 92.)
Nürnberg–Freiburg 0–1 (Gulde 19.)