Bundesliga 2.: a hamburgi születésű Nürnberger tarthatja benn a Nürnberget

K. T. I.K. T. I.
2020.07.07. 20:10
Nürnberger csendre intette a ... virtuális közönséget(?) (Fotó: AFP)
Még hogy az életnek nincs humora! Fabian Nürnberger góljaival 2–0-s sikert ért el a Nürnberg az Ingolstadt ellen a német Bundesliga 2. osztályozó mérkőzésén. Ezzel az élvonalban korábban kilenc bajnoki elsőséget is szerző klub nagy lépést tett a másodosztályú tagsága megőrzése felé.

A Nürnberg az egész mérkőzésen jelentős mezőnyfölényben futballozott, az Ingolstadt érezhetően „null nullra” játszott. Bő 20 perc után már előnybe kerülhetett volna a hazai csapat, ám ekkor még a videobíró megmentette a vendégeket.

A 22. percben aztán már nem kegyelmezett a Nürnberg. Az idénybeli első gólját szerző Fabian Nürnberger 18 méterről, kissé balról lőtte ki a hosszú alsó sarkot (1–0). A 20 esztendős középpályás az első félidő végén ismét lecsapott, megduplázva a hazai fórt (2–0).

Az ingolstadti visszavágót szombaton rendezik meg.