A Wolfsburg ismét megégett Nürnbergben

2010.10.23. 17:40
McClaren joggal dühöngött, a Wolfsburg kikapott Nürnbergben (Fotó: Action Images – archív)
A Werder Bremen magabiztos, 4–1-es győzelmet aratott a Borussia Mönchengladbach ellen a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában. A Wolfsburg 2–1-es vereséget szenvedett a Nürnberg vendégeként.

Előzetesen arra számítottunk, hogy gólokban gazdag kilencven percet hoz a Werder Bremen mönchengladbachi vendégjátéka (a forduló előtt a 'Gladbach kapta a legtöbb gólt, 23-at, míg a brémaiak a Stuttgarttal holtversenyben a második legtöbbet, 17-et), és nem is kellett csalódnunk.

PIZARRO REKORDJA
Claudio Pizarro lett minden idők legeredményesebb külföldi támadója a német bajnokságban. Ez volt a 134. találata, s ezzel lehagyta a brazil Giovane Elbert, aki 1994 és 2003 között 133-szor volt eredményes.

Ez elsősorban Marko Marinnak volt köszönhető, aki a mérkőzésen végig agilisan futballozott, és szinte a vendégek összes találatából kivette a részét. A korábbi klubja ellen szereplő német válogatott középpályás az 5. percben szabadrúgással szerezte meg a vezetést a Werdernek, majd Wesley és Aaron Hunt találatainál előkészítőként jeleskedett.

A hajrában Per Mertesacker öngóljának köszönhetően szépített a Borussia, de Claudio Pizarro találata visszaállította a háromgólos különbséget a két csapat között.

A Wolfsburg (a másodosztályú bajnoki mérkőzéseket is beleszámítva) korábban tíz alkalommal látogatott a Nürnberg stadionjába, és mindössze egyszer távozott három ponttal a frankoktól, így a múlt alapján ismét nehéz kirándulásra számíthattak a „farkasok". Ezt Ilkay Gündogan hamar góllal nyomatékosította a vendégekben, akik azonban még az első félidőben válaszolni tudtak a korábbi gólkirály, Grafite találatával.

A török származású középpályás azonban a 63. percben ismét megvillant, gólpasszt adott Mike Frantznak, és a Wolfsburg a folytatásban már nem tudta feltörni a Nürnberg védelmét, így ismét kikapott riválisa otthonában.

A hétközi Bajnokok Ligája-győzelmet követően csak gól nélküli döntetlenre futotta a Schalke erejéből a Frankfurt ellen, pedig a „királykékek" a Klaas-Jan Huntelaar, Raúl csatárkettőssel játszották végig a mérkőzést.

BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Frankfurt–Schalke 0–0
Freiburg–Kaiserslautern 2–1 (Cissé 35., Reisinger 60., ill. Moravek 8.)
Hannover–Köln 2–1 (Ya Konan 4., 15., ill. Lanig 86.)
Mönchengladbach–Werder 1–4 (Mertesacker – öngól 67., ill. Marin 5., Wesley 13., Hunt 51., Pizarro 75.)
Nürnberg–Wolfsburg 2–1 (Gündogan 11., Frantz 63., ill. Grafite 28.)