A Bayern döntetlent játszott a lipcsei rangadón

RÁCZ PÉTERRÁCZ PÉTER
2019.09.14. 18:20
Gulácsi bravúrjai is kellettek, hogy a Leipzig az élen maradjon (Fotó: AFP)
Az RB Leipzig hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bayern Münchennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában.

A Leipzig természetesen Gulácsi Péterrel a kapuban és a csapatkapitány Willi Orbánnal a védősorban fogadta Niko Kovac együttesét.

A Bayern remekül kezdte a meccset, már a 3. percben megszerezte a vezetést. Thomas Müller ugratta ki Robert Lewandowskit, a lengyel klasszis meg sem állt a tizenhatosig, ahol higgadtan elgurította a labdát Gulácsi mellett a kapu bal oldalába. 0–1

Nagyon úgy tűnt, hogy le is rendezi meccset a bajor csapat, mert lendületben maradt, és sorra dolgozta ki a helyzeteit. Ám a lipcseiek védelme mindent hárított. A 37. percben tizenegyest ítélt a játékvezető Marcel Sabitzer és Lucas Hernández ütközése után, ám a videó megtekintése után Sascha Stegemann megváltoztatta a döntését.

Már mindenki a félidő végét jelző sípszót várta, ám a hosszabbítás harmadik percében Yussuf Poulsen ellen szabálytalankodtak a Bayern tizenhatosán belül, és ez már tényleg büntető volt. Emil Forsberg erős lövését Neuer nem tudta hárítani. 1–1

A második félidőben a Leipzig tovább folytatta letámadásos taktikáját, és ez majdnem meg is hozta az eredményét az elején. De Halstenberg és Mukiele próbálkozása kimaradt, ahogy a másik oldalon Lewandowski is éppen lemaradt Coman beadásáról nagy helyzetben.

Timo Werner, majd Marcel Sabitzer szerezhetett volna gólt. Különösen utóbbi helyzete volt látványos, mert 30 méterről vette célba Neuer kapuját. A bajorok kapusa jobbra indult a gólvonalon, a labda viszont balra süvített, így vissza kellett nyúlnia.

Gulácsi is bemutatott egy nagy bravúrt negyedórával a vége előtt, Coman lövése után a kapufára ütötte a labdát. Rendesen nyújtóznia kellett...

Több gól már nem esett, bár volt rá esély, mert a 92. percben Süle fejesét Gulácsi a megint a kapufára tolta.

Az 1–1-es döntetlennel a Leipzig elveszítette tökéletes mérlegét, de megtartotta első helyét a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ

RB Leipzig–Bayern München 1–1
(Forsberg 45+3., ill. Lewandowski 3.)
KORÁBBAN

Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 4–0 (Alcácer 28., Reus 50., 90., Guerreiro 83.)
Mainz–Hertha BSC 21 (Quaison 40., St. Juste 88., ill. Grujics 83.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 21 (Richter 35., Niederlechner 42., ill. Paciencia 73.)
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 0–1 (Pléa 14.)
Union Berlin–Werder Bremen 1–2 (S. Andersson 14. – 11-esből, ill. Klaassen 5. – 11-esből, Füllkrug 55.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1. RB Leipzig 4 3 1 10–3 +7 10
2. Borussia Dortmund 4 3 1 13–5 +8 9
3. Bayern München 4 2 2 12–4 +8 8
4. Wolfsburg 4 2 2 7–3 +4 8
5. Mönchengladbach 4 2 1 1 5–4 +1 7
6. Bayer Leverkusen 4 2 1 1 6–7 –1 7
7. Freiburg 3 2 1 7–3 +4 6
8. Eintracht Frankfurt 4 2 2 5–5 0 6