Vb 2022: Angola egy góllal megverte Gambiát a selejtező odavágóján

D. Á.D. Á.
2019.09.06. 21:09
Két mérkőzéssel folytatódott a 2022-es világbajnokság afrikai selejtezőjének küzdelemsorozata pénteken. Togo idegenben csak 1–1-re végzett a Comore-szigetekkel, míg Angola nehezen, de 1–0-ra legyőzte Gambiát.

Togo az első félidőben még örülhetett, hiszen a 34. percben egy véleményes góllal megszerezte a vezetést, ám a fordulás után a hazaiaknak egy szabadrúgás után sikerült egyenlíteniük – egy fogható labdát ütött ki a togói kapus, a hazaiak csatára öt méterről nem hibázott, s ezzel kialakult az 1–1-es végeredmény.

A másik pénteki meccsen Angola nagyon szoros meccsen, Wilson 32. percben szerzett góljával 1–0-ra megverte Gambiát idegenben, ezzel nagyon jó helyzetbe került a szeptember 10-i visszavágóra.

Az afrikai zóna vb-selejtezősorozatának első körében az afrikai erősorrend 27–54. helyezettje vív páros mérkőzést (besorolási alap a FIFA 2019. júliusi világranglistája) egymással, a győztesek továbblépnek a második körbe.