U21-es Eb: történelmi osztrák siker, sima német győzelem

2019.06.17. 22:52
A németek simán elintézték a dánokat (Fotó: Twitter)
Megszerezte története első győzelmét Ausztria az U21-es Európa-bajnokságon – Szerbia volt a szenvedő fél –, míg a németek simán megverték a hajrában szépítő dánokat.

Az osztrák csapat az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést, miután a kapufáról kipattanó labdát Hannes Wolf passzolta az üres kapuba. A 73. percben Vukasin Jovanovics szerelési kísérlete csúnya véget ért – Wolf volt a szenvedő fél, a szerb piros lapot kapott –, majd a 78. percbenSascha Horvath szabadrúgása után érintés nélkül kötött ki a kapuban a labda(0–2).

A Real Madrid új csatára, Luka Jovics végigjátszotta a meccset, a 91. percben sárga lapot kapott.

A B jelű négyes másik meccsén a csoportfavorit németek Marco Richter lapos lövésével szerezték meg a vezetést, majd ugyanő a második félidő elején elképesztő sprintet kivágva értékesítette helyzetét a dán védők rontása után. A 65. percben már három volt közte, mivel egy újabb óriási kontrából ezúttal Gian-Luca Waldschmidt szerzett nagyon finom gólt. A dánok erejéből a nemrég véget ért idényben 29(!) gólt szerző középpályás, Robert Skov révén szépítésre futotta – büntetőből (3–1).

U21-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, OLASZORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
B-CSOPORT
Szerbia–Ausztria 0–2 (Wolf 37., S. Horvath 78.)
Németország–Dánia 3–1 (Richter 27., 52., Waldschmidt 65., ill. Skov 73. – 11-esből)