U21-es Eb: az utolsó 18 percben hat gól esett az angol–románon

2019.06.21. 23:03
A román játékosok alig több mint negyedóra alatt négyszer ugorhattak egymás nyakába (Forrás: Twitter)
Szenzációs végjáték után Románia 4–2-re megverte Angliát az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában. A C-csoport másik meccsén Franciaország 1–0-ra legyőzte Horvátországot.

A 75. percig nem úgy nézett ki, hogy emlékezetes mérkőzés kerekedik Románia és Anglia összecsapásából, de az utolsó negyedóra valószínűleg mindenért kárpótolta a cesenai Dino Manuzzi Stadionba kilátogató szurkolókat.

George Puscas tizenegyesgóljára és Ianis Hagi találatára Demarai Gray és Tammy Abraham jóvoltából rövid időn belül még válaszoltak az angolok, ám azon lelkileg már nem tudták túltenni magukat, hogy a 89. percben Dean Henderson nagyon csúnyán bevédte Florinel Coman foghatatlannak semmiképpen sem nevezhető lövését.

A hosszabbításban aztán a csereként beálló Coman a potya után rúgott egy nagy gólt is, teljessé téve a románok boldogságát. 2–4

Románia a harmadik fordulóban a két meccs után szintén hibátlan Franciaországgal találkozik, és hat pontja, valamint plusz 5-ös (8–3) gólkülönbsége remek kiindulópontot jelent ahhoz, hogy bejusson a legjobb négy közé.

A franciák Moussa Dembélé fejes góljával a második fordulóban 1–0-ra legyőzték Horvátországot.

Mivel a három csoportelső mellett csak a legjobb csoport második jut be az elődöntőbe, két kör után Anglia és Horvátország kiesése is biztossá vált.