U21-es Eb: Ausztria pontot szerzett Németország ellen, de kiesett

2019.06.23. 23:45
Waldschmidt őrületes gólt szerzett Ausztria ellen (Fotó: AFP)
Ausztria 1–1-es döntetlent ért el a csoportelső Németország ellen, amivel nem jutott tovább, ahogy Dánia sem, hiába verte meg 2–0-ra Szerbiát.

AUSZTRIA–NÉMETORSZÁG 1–1

A németek a mérkőzés elején megszerezték a vezetést Gian-Luca Waldschmidt bombagóljának köszönhetően, erre az osztrák válogatott Kevin Danso révén válaszolt, ő büntetőből volt eredményes a 24. percben. Ezt követően mindkét csapat alakított ki helyzeteket, gól azonban már nem született, így 1–1-es döntetlennel zárult a mérkőzés. Ezzel az eredménnyel Németország csoportelsőként jutott tovább, Ausztriának búcsúznia kellett.

DÁNIA–SZERBIA 2–0

Dánia magabiztosan győzött a már biztosan kieső szerb utánpótlás-válogatott ellen. A mérkőzésen eredményes volt a Borussia Dortmund fiatal szélsője, Jacob Bruun Larsen, akinek a góljával vezetett szünetben a dán csapat. A második játékrész elején Jacob Rasmussen is betalált – 2–0 lett a vége a dánok javára. Dánia 6 ponttal a csoport második helyén végzett, de már nem juthat be a legjobb négy közé, mert a második helyezettek közötti összevetésben Olaszország biztosan előtte végez.