U20-as vb: Thuram fia betalált, Franciaország továbbjutott

2017.05.25. 12:32
A francia labdarúgó-válogatott 4–0-ra megverte Vietnam korosztályos csapatát az U20-as világbajnokság csoportkörének második fordulójában, ezzel biztossá tette továbbjutását a legjobb tizenhat közé.

A franciák már a hetedik percben megszerezhették volna a vezetést, ám Jean-Kévin Augustin könnyelműen végzett el egy tizenegyest, panenkás kísérlete után a labda a lécről a gólvonal elé pattant le. A folytatás jobban alakult a franciák és Augustin számára is, hiszen a PSG csatára duplázott, de előtte még betalált Lilian Thuram tizenkilenc éves fia, Marcus Thuram, aki a hazája másodosztályában szereplő Sochaux játékosa. A végeredményt a második félidő elején Denis-Will Poha állította be.Jean-Kévin Augustin könnyelműen végzett el egy tizenegyest, panenkás kísérlete után a labda a lécről a gólvonal elé pattant le. A folytatás jobban alakult a franciák és Augustin számára is, hiszen a PSG csatára duplázott, de előtte még betalált Lilian Thuram tizenkilenc éves fia, Marcus Thuram, aki a hazája másodosztályában szereplő Sochaux játékosa. A végeredményt a második félidő elején Denis-Will Poha állította be.

A franciák győzelmükkel biztossá tetté helyüket a nyolcaddöntőben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG (DÉL-KOREA)
2. FORDULÓ, E-CSOPORT
Franciaország–Vietnam 4–0
(M. Thuram 18., Augustin 22., 45., Poha 52.)
Új-Zéland–Honduras 3–1 (Bevan 1., 56. – a másodikat 11-esből, Ashworth 23., ill. J. Álvarez 50.)