U20-as vb: a németek nyertek, de csak csoportharmadikak

2017.05.26. 12:52
A német korosztályos labdarúgó-válogatott 3–2-re legyőzte Vanuatut az U20-as világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, de csak a B-csoport harmadik helyén végzett, így nem biztos, hogy bejut a legjobb tizenhat közé.

A németek az első két meccsükön nem szereztek gólt, de az várható volt, hogy Vanuatu ellen megtörik a rossz sorozatuk. Az európai válogatott – dacára annak, hogy az első félidő végén kihagyott egy tizenegyest – az 51. percben már 3–0-ra vezetett, ám az óceániai együttes Bong Kalo duplájával nyílttá tette az utolsó negyedórát.

A vanuatui egyenlítés végül elmaradt, de a németek így sem lehetnek elégedettek, hiszen rosszabb gólkülönbségük miatt csak a csoport harmadik helyén végeztek Mexikó mögött, így a többi kvartett alakulásától függ, hogy folytathatják-e az egyenes kieséses szakaszban.

Az A-csoportban Anglia és a házigazda Dél-Korea végzett az első két helyen. A harmadikak az argentinok lettek, akik Kassai Viktor játékvezetése mellett 5–0-ra kiütötték Guineát. A dél-amerikai együttes három pontot gyűjtött a csoportmeccsek során, tehát a harmadik helyezettek közötti összevetésben elmarad a négypontos németektől.

A huszonnégy csapatos világbajnokságon a csoportok első két helyezettjei mellett a négy legjobb harmadik is bejut a nyolcaddöntőbe.

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG (DÉL-KOREA)
3. FORDULÓ, A-CSOPORT
Anglia–Dél-Korea 1–0
(Dowell 56.)
Guinea–Argentína 0–5 (M. Torres 33., Lautaro Martínez 43., 79., Zaracho 50., Senesi 74.)