U17-es Eb: német siker a selejtezőben Dárdai Mártonnal

2019.03.26. 14:28
Megnyerte harmadik csoportmeccsét az Eb-selejtezőben a német U17-es válogatott: Luca Netz 77. percben szerzett góljával 1–0-ra győzte le Szlovéniát. A korábbi szövetségi kapitány, Dárdai Pál középső fia, Dárdai Márton végig a pályán volt.

A német csapat ezzel Izland mögött a második helyen végzett, de egyelőre nem tudni, ez elegendő lesz-e számára az Európa-bajnoki kvalifikációhoz. A májusi, írországi tornán 16 csapat vehet részt, a nyolccsoportos elitkörből a győztesek mellett a hét legjobb második utazhat Dublinba.

A második helyezettek minitabelláján a negyedik helyezettek elleni eredmény nem számít, vagyis Németország a Fehéroroszország (1–1) és Izland (3–3) ellen szerzett két pontjával várja, miként végeznek a riválisok. A magyar U17-es csapat is elkezdi ma az elitkörös szereplését, este 20 órakor, Norvégia ellen Telkiben lép pályára Preisinger Sándor csapata.