U17-es Eb: a házigazda angolok is bejutottak a négy közé

2018.05.13. 20:52
Az Angliában zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon az olasz válogatott jutott be elsőként az elődöntőbe, mivel a negyeddöntőben 1–0-ra legyőzte Svédországot, majd az este során a házigazda is bejutott a négy közé.

A 19 kapura lövéssel záró olaszok már a negyedik percben megszerezték a vezetést, Edoardo Vergani volt eredményes, a svédek a hajrában még emberhátrányba is kerültek, Samuel Olsson kapott piros lapot a 76. percben (1–0). Az olasz csapat ellenfele a fináléért a belga–spanyol párharc győztese lesz.

A házigazda angolok az első negyedóra végén Bobby Duncan góljával jutottak vezetéshez, a második félidő elején pedig Xavier Amaechi növelte az előnyt – s egyben állította be a végeredményt (0–2). Az angolok a holland–ír győztesével játszanak.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, ANGLIA
NEGYEDDÖNTŐ

Olaszország–Svédország 1–0 (Vergani 4.)
Norvégia–Anglia 0–2 (Duncan 14., Amaechi 49.)

HÉTFŐN
14.00: Belgium–Spanyolország
20.00: Hollandia–Írország

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA – ÁGRAJZ SZERINT (május 17.)
Olaszország–Belgium/Spanyolország
Anglia–Hollandia/Írország

A DÖNTŐBEN (május 20.)
18.15:
Olaszország/Belgium/Spanyolország–Anglia/Hollandia/Írország olaszok már a negyedik percben megszerezték a vezetést, Edoardo Vergani volt eredményes, a svédek a hajrában még emberhátrányba is kerültek, Samuel Olsson kapott piros lapot a 76. percben (1–0). Az olasz csapat ellenfele a fináléért a belga–spanyol párharc győztese lesz.