Star Sixes: a spanyol, a német és a brazil legendák is győztek

2017.07.14. 00:01
Spanyolország, Brazília és Németország csapata is győzelemmel kezdte meg szereplését a Star Sixes elnevezésű londoni kispályás labdarúgótornán, amelyen a közelmúlt legendái lépnek pályára.

Luis García duplával segítette győzelemhez Spanyolországot Anglia ellen, amelynek egyetlen találatát az aranylabdás Michael Owen szerezte.

Klasszikus rangadókon a brazilok 2–1-re legyőzték az olaszokat, illetve a németek 4–3-ra a franciákat.

A meccseken a tízfős keretekből egyszerre hatan (öt mezőnyjátékos és egy kapus) lehetnek a pályán.

A csoportkörökben 20 perces a játék félidő nélkül, a kieséses szakaszban 2x15 percet játszanak.

A nap legérdekesebb jelenetét Carles Puyol, a Barcelona legendája szolgáltatta, aki nem fogta vissza magát a pályán Phil Neville-lel szemben…

STAR SIXES, LONDON
1. NAP
A-csoport

Anglia–Spanyolország 1–4 (Owen, ill. L. García 2, Capdevila, Alfonso)
Mexikó–Skócia 1–3 (L. Hernández, ill. B. Ferguson, Donelly, Burchill)
B-csoport
Nigéria–Kína 3–2 (Amokachi, Aiyegbeni 2, ill. P. Vej-csün 2)
Brazília–Olaszország 2–1 (Belletti, Juninho, ill. Delvecchio)
C-csoport
Portugália–Dánia 4–6 (Hélder Postiga 3, Maniche, ill. Sörensen 2, Junker 4)
Németország–Franciaország 4–3 (Gaudino, Kurányi 2, Ballack, ill. Giuly, Candela, Nowotny – öngól)