Román Kupa: az FTC legyőzése óta először nyert a Viitorul

B. M.B. M.
2019.02.26. 21:28
Kedd este játszották a Román Kupa első negyeddöntőjét, amelyben a Miriuta László edzette FC Hermannstadt 3–2-es vereséget szenvedett a Viitorultól és kiesett. Az előző idényben döntőt játszó nagyszebeniek a második félidőben ledolgozták ugyan a kétgólos hátrányt, de a konstancai csapat harmadik találatára már nem volt válaszuk. Ezzel a Viitorul az idei második győztes mérkőzését abszolválta, legutóbb még január közepén, a Ferencváros elleni felkészülési meccsen nyert Georghe Hagi együttese.

Szerdán és csütörtökön a székelyföldi csapatok is pályára lépnek a sorozatban: a Sepsi OSK a bajnok kolozsvári CFR-t fogadja, a harmadik ligás FK Csíkszereda pedig a kupa tavalyi győztesét, az Universitatea Craiovát.

ROMÁN KUPA,
NEGYEDDÖNTŐ
FC Hermannstadt–FC Viitorul 2–3 (Achim 64. – öngól, Tsoumou 72. – 11-esből, ill. Achim 6. – 11-esből, Rivaldinho 41., Eric 78.)