Orosz Kupa: fölényes Zenit-győzelem a döntőben

2016.05.02. 17:04
A Zenit labdarúgócsapata fölényes, 4–1-es győzelmet aratott a CSZKA Moszkvával szemben az Orosz Kupa döntőjében – ezzel harmadik kupagyőzelmének örülhetett a szentpétervári alakulat, mely 1944-ben a Szovjet Kupát is elhódította.

A Zenit kezdte jobban a mérkőzést, óriási mezőnyfölényben futballozott az első játékrészben, melynek a 35. percben lett meg az eredménye, egy Hulk által értékesített büntetővel. 0–1, Nem örülhetett sokáig a szentpétervári alakulat, hiszen gyakorlatilag a középkezdés után Mário Fernandes tizenhatoson belül lefejelt labdáját Aaron Olanare gólra váltotta. 1–1

A második félidőt is André Villas-Boas fiai kezdték jobban, akik az 55. percben tanítani való góllal szerezték meg újra a vezetést. Axel Witsel mesterien ugratta ki Hulkot a leshatáron, a brazil azonban önzetlen volt és lepasszolta a ziccert Alekszandr Kokorinnak. 1–2

Hét perccel később Vaszilij Berezuckij a büntetőterületen belül buktatta a gólhelyzetben lévő Kokorint, minek eredményeként a moszkvait kiállították, Hulk pedig tizenegyesével tovább növelte az előnyt. 1–3

A döntő hátralevő részében már csak a végeredmény volt kérdéses, amit Artur Juszupov állított be a 70. percben. Hulk által értékesített büntetővel. 0–1, Nem örülhetett sokáig a szentpétervári alakulat, hiszen gyakorlatilag a középkezdés után Mário Fernandes tizenhatoson belül lefejelt labdáját Aaron Olanare gólra váltotta. 1–1

A döntő hátralevő részében már csak a végeredmény volt kérdéses, amit Artur Juszupov állított be a 70. percben.

LABDARÚGÁS, OROSZ KUPA
DÖNTŐ
CSZKA Moszkva–Zenit
1–4 (Olanare 36., ill. Hulk 34., 63. – mindkettő tizenegyesből, Kokorin 55., Juszupov 70.)