Női vb: Olaszország 28 év után, Hollandia először negyeddöntős

2019.06.25. 23:14
Aurora Galli (középen) az egyedüli játékos az idei vb-n, aki már két gólt is lőtt a tizenhatoson kívülről (Fotók: AFP)
Az olasz női labdarúgó-válogatott Kína 2–0-s legyőzésével, míg az Európa-bajnok holland nemzeti csapat a 2015-ös döntős Japán 2–1-es megverésével jutott be a világbajnokság negyeddöntőjébe.

Az olaszok a 15. percben Valentina Giacinti góljával szerezték meg a vezetést, majd a második félidő elején a tizenhatoson kívülről Aurora Galli is betalált, aki különös rekordot ért el: a Juventus középpályása harmadszor volt eredményes a világbajnokságon csereként pályára lépve, ezzel beállította az ausztrál Lisa de Vanna csúcsát a 2007-es tornáról.

Az olasz válogatott 1991 után jutott be ismét a legjobb nyolc közé a vb-n, ám most először nyert meccset az egyenes kieséses szakaszban. Huszonnyolc évvel ezelőtt ugyanis a szűk létszám (12 csapat) miatt a csoportmeccsek után egyből negyeddöntőket rendeztek, s ott az olaszok 3–2-re kikaptak Norvégiától.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Lieke Martens a negyeddöntőbe lőtte a hollandokat

Olaszország a negyeddöntőben az Európa-bajnok Hollandiával találkozik, amely visszavágott Japánnak a 2015-ös világbajnokság nyolcaddöntőjében elszenvedett vereségért, most a narancsmezesek nyertek 2–1-re. A hollandok mindkét gólját az FC Barcelona támadója, Lieke Martens szerezte – a másodikat tizenegyesből a 90. percben –, aki hazája első női labdarúgójaként két különböző vb-n is betalált.

Az előző két világbajnokságon egyaránt döntős – 2011-ben arany-, négy éve ezüstérmes – japán csapat egyébként a játék képe alapján nem feltétlenül érdemelt vereséget, 1–1-nél több nagy helyzetet is kihagyott, a teljes meccset tekintve pedig kétszer is eltalálta a kapufát.

A negyeddöntőbe a címvédő Egyesült Államokon kívül hét európai válogatott jutott be – a holland nemzeti együttes először.

NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, FRANCIAORSZÁG
NYOLCADDÖNTŐ
Olaszország–Kína 2–0
(Giacinti 15., Galli 49.)
Hollandia–Japán 2–1 (Martens 17., 90. – a másodikat 11-esből, ill. Haszegava 43.)