Női vb: köpés, bírólökés, percekig tartó sztrájk – angol negyeddöntő

2019.06.23. 19:35
A kameruni játékosoknál gyakran elszakadt a cérna (Fotó: AFP)
Az angol válogatott jutott be a franciaországi női labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, mivel a nyolcaddöntőben 3–0-ra legyőzte Kamerunt – a balhéktól finoman szólva sem mentes összecsapáson...

A kameruni játékosok már az első negyedórában sem a sportszerűségükkel hívták fel magukra a figyelmet:

Cameroon player spits on English player from r/soccer

Az angol válogatott nem sokkal később közvetett szabadrúgásból „büntetett” Stephanie Houghton révén (1–0).

Még a szünet előtt növelte előnyét az európai együttes, Lucy Bronze zseniális passzával Ellen White maradt teljesen egyedül, és lőtt 13 méterről a jobb alsóba (2–0).

A videobíró ítéletével nem egyetértő kameruni játékosok hosszú ideig nem akarták folytatni a játékot.

A fordulás után egy védelmi hibát követően szépítettek az afrikaiak, de az újabb videózás is a számukra kedvezőtlen ítéletet hozta – ezt követően ismét hosszasan állt a játék.

Az 58. percben újra jöttek az angolok, egy okos szögletvariáció során Toni Duggan beadását Alex Greenwood váltotta gólra (3–0).

A kameruni játékosok ezután sem lettek sokkal szimpatikusabbak, itt például Jeannette Ngock Yangónak volt útban a kínai játékvezető.

A 100. percre jutott még egy sárga lap, a csereként beálló Alexandra Takounda taposása és lökése mondjuk inkább volt pirosas, de a videózás után meglepő módon csak sárga lapot kapott.

HENRY DÖNTÖTT A BRAZILOK ELLEN, NYOLC KÖZÖTT A FRANCIÁK

A házigazda az 52. percben Diani beadása után Gauvin becsúszásával szerzett vezetést (1–0), de bő egyórányi játékot követően Thaisa értékesített egy kipattanót (1–1), így hosszabbítás következett. A 107. percben aztán Majri jobb oldali szabadrúgása után Amandine Henry közelről bevette a brazil kaput, így a franciák jutottak be a legjobb nyolc közé (2–1).