Női vb: megdöntöttek egy gólrekordot az amerikaiak

2019.06.20. 23:08
Christine Sinclair egyenlítő gólja nem ért pontot Kanadának (Fotó: AFP)
Az Egyesült Államok 2–0-ra legyőzte Svédországot a Franciaországban zajló női labdarúgó-világbajnokság csütörtök késő esti mérkőzésén, ezzel az F-csoport első helyén végzett. Az E-csoportban szintén két hibátlan csapat mérkőzött meg a csütörtöki játéknapon, ott Hollandia 2–1-re megverte Kanadát.

F-CSOPORT

Lindsay Horan közeli góljával már a 3. percben megszerezte a vezetést az Egyesült Államok Le Havre-ban, és mivel a második félidőben, lesgyanú miatt elrendelt hosszas videózás után megadták a második gólt is – Tobin Heath éles szögből leadott lövése Jonna Anderssonon megpattanva csapta be a svéd kapust –, az amerikaiak megdöntöttek egy rekordot: az övék az első válogatott, amelyik ilyen sok, 18 gólt szerzett vb-csoportkörben.

EGYESÜLT ÁLLAMOK–SVÉDORSZÁG 2–0, ÖSSZEFOGLALÓ (ÁTKATTINTÁSSAL)

A rennes-i mérkőzésen Chilének legalább három góllal kellett volna győznie Thaiföld ellen a továbbjutáshoz, meg is lett volna erre a lehetősége, ám kétgólos vezetésnél, a 86. percben Francisca Lara a lécre bombázta a videózás után megítélt tizenegyest (ez volt a chileiek negyedik kapufája a meccsen). Maradt a 2–0, így Nigéria egy góllal Chile előtt maradt a legjobb harmadik helyezettek összevetésében, azaz az Afrika-bajnok jutott be a nyolcaddöntőbe.

CHILE–THAIFÖLD 2–0, ÖSSZEFOGLALÓ (ÁTKATTINTÁSSAL)

E-CSOPORT

Anouk Dekker fejes gólját a kanadaiak rutinos klasszisa, Christine Sinclair még megválaszolta Reimsben, ám a nem sokkal korábban becserélt Lineth Beerensteyn 75. percbeli találata már győzelmet ért a hollandoknak.

Egy kis stat: a kanadaiak legendája, az első franciaországi gólját szerző Christine Sinclair a második női játékos a brazil legenda, Marta után, aki öt különböző világbajnokságon is a kapuba talált. A 285. válogatott mérkőzését játszó Sinclairnek ez volt a 182. gólja a nemzeti csapatban, a már visszavonult legenda, Abby Wambach (Egyesült Államok) 184-gyel tartja a világcsúcsot.

HOLLANDIA–KANADA 2–1, ÖSSZEFOGLALÓ (ÁTKATTINTÁSSAL)

A csoport montpellier-i mérkőzésén Njoya Ajara Nchout két gólt szerzett, a győzelmet érő másodikat a 95. percben – ezzel továbblőtte Kamerunt a legjobb 16 közé.

KAMERUN–ÚJ-ZÉLAND 2–1, ÖSSZEFOGLALÓ (ÁTKATTINTÁSSAL)