NL: óriási potyákkal bukta el veretlenségét Macedónia – videó

2018.10.16. 21:12
Ez nem Dimitrievszki napja volt... (Fotó: AFP)
A Nemzetek Ligája D-ligájának 1. csoportjában Kazahsztán 4–0-ra legyőzte Andorrát a 4. forduló első meccsén, míg a 4. csoportban Örményország ritka nagy potya gólokkal verte meg szintén 4–0-ra a csoportot vezető Macedóniát, amely így első vereségét szenvedte el. Az esti meccseken Grúzai könnyedén nyert, és kiharcolta a feljutást, míg Gibraltár hazai pályán fordított Liechtenstein ellen, második győzelmét aratva.

NEMZETEK LIGÁJA
D-LIGA
1. CSOPORT
Kazahsztán–Andorra 4–0
(Szeidahmet 21., Turiszbek 39., J. Gomes 61. – öngól, Murtazajev 74.)
Lettország–Grúzia 0–3 (Kankava 8., Gvilia 29., Csakvetadze 61.)

Kazahsztán az első félidőben két gólt szerezett, a másodikban egy öngólt követően az andorrai Jordi Alaez egy perc alatt szedett össze két sárgát, így el is dőlt a mérkőzés, a végeredményt Roman Murtazajev állította be. Győzelmével Kazahsztán felugrott a második helyre a csoportban.

A grúzok az 5. percben még kihagytak egy tizenegyest, ám fél óra játék után eldöntötték a három pont sorsát: Jaba Kankava, majd Valeriane Gvilia is betalált Vako kihagyott büntetője után. A második félidőben Giorgi Csakvetadze állította be a 3–0-s végeredményt, amelynek köszönhetően Grúzia az utolsó két forduló eredményétől függetlenül kiharcolta a feljutást a C-ligába.

4. CSOPORT
Örményország–Macedónia 4–0 (Pizzelli 12., Movsziszjan 67., Hazarijan 81., Mhitarjan 94.)
Gibraltár–Liechtenstein 2–1 (Cabrera 61., J. Chipolina 67., ill. Salanovic 15.)

Örményország az eddig hibátlan Macedóniát fogadta, és kiütötte 4–0-ra. A nagy különbségű hazai sikerben nagy szerepe van a vendégek kapusának, Stole Dimitrievszkinek, aki bizony mind a négy hazai gólban jelentős szerepet vállalt, háromszor potyázott.

A veretlenségét elvesztő macedón válogatottban kezdőként lépett pályára Sztefan Szpirovszki, a Ferencváros, Kire Risztevszki, az Újpest légiósa – utóbbit az 57. percben lecserélte Igor Angelovszki szövetségi kapitány –, valamint a lila-fehérek korábbi játékosa, Enisz Bardi is.

Liechtenstein az első negyedóra végén megszerezte a vezetést Gibraltár ellen, ám a miniállamok összecsapásán a házigazda a második félidőben hat percen belül fordítani tudott, így három nappal első tétmeccsen szerzett győzelme után megszerezte a másodikat is!