Könnyen lehet, hogy a németek két év múlva a B-ligában szerepelnek (Fotó: AFP)

A-LIGA

A legelőkelőbb divízióban a novemberi végjáték előtt csak az dőlt el, hogy Izland és Lengyelország a következő, 2020-as kiírásban a B-ligában folytatja szereplését.

Az 1. csoportban a november 16-i holland–francia meccs vagy a franciák csoportelsőségét, vagy a németek kiesését eredményezi. A 2. csoportban Svájc és Belgium a csoportelsőségért és a 2019 tavaszán esedékes szuperdöntőben (amelynek semmi köze sem lesz még az 2020-as Európa-bajnoksághoz) való szereplésért.

Olaszország Portugáliával a csoportelsőség megszerzésének esélyéért játszik, de hiába nyernek, ha a portugálok utána legyőzik a biztos kieső lengyeleket.

A 4. csoportban Horvátország az utolsó helyről akár az elsőre is előreugorhat, ha legyőzi otthon Spanyolországot, majd idegenben Angliát.

1. CSOPORT
Hollandia–Németország 3–0
Franciaország–Németország 2–1

November 16., péntek
20.45: Hollandia–Franciaország
November 19., hétfő
20.45: Németország–Hollandia

AZ ÁLLÁS
1. Franciaország 3 2 1 4–2 +2  7
2. Hollandia 2 1 1 4–2 +2  3
3. Németország 3 1 2 1–5 –4 1

2. CSOPORT
Belgium–Svájc 2–1
Izland–Svájc 1–2

November 15., csütörtök
20.45: Belgium–Izland
November 18., vasárnap
20.45: Svájc–Belgium

AZ ÁLLÁS 
1. Belgium 2 2 5–1 +4  6
2. Svájc 3 2 1 9–3 +6  6
3. Izland 3 3 1–11 –10  0

3. CSOPORT
Lengyelország–Portugália 2–3
Lengyelország–Olaszország 0–1

November 17., szombat
20.45: Olaszország–Portugália
November 20., kedd
20.45: Portugália–Lengyelország

AZ ÁLLÁS 
1. Portugália 2 2 4–2 +2 6
2. Olaszország 3 1 1 1 2–2   0 4
3. Lengyelország 3 1 2 3–5 –2 1

4. CSOPORT
Horvátország–Anglia 0–0
Spanyolország–Anglia 2–3

November 15., csütörtök
20.45: Horvátország–Spanyolország
November 18., vasárnap
15.00: Anglia–Horvátország

AZ ÁLLÁS 
1. Spanyolország 3 2 1 10–4 +6  6
2. Anglia 3 1 1 1 4–4 0  4
3. Horvátország 2 1 1 0–6 –6  1

B-LIGA

A „másodosztályból” Ukrajna biztosan feljut az elitbe. Ha a svédek pontot vesztenek utolsó két meccsükön, ugyanez érvényes lesz Oroszországra is. Bosznia-Hercegovina is fél lábbal az A-ligában érezheti magát, ettől Ausztria foszthatja meg, ha novemberi mérkőzéseit megnyeri, és a bosnyákokat kettővel győzi le. A 4. csoportban Dánia még első és utolsó is lehet.

1. CSOPORT
Szlovákia–Csehország 1–2
Ukrajna–Csehország 1–0

November 16., péntek
20.45: Szlovákia–Ukrajna
November 19., hétfő
20.45: Csehország–Szlovákia

AZ ÁLLÁS
1. Ukrajna 3 3 4–1 +3  9
2. Csehország 3 1 2 3–4 –1  3
3. Szlovákia 2 2 1–3 –2  0

2. CSOPORT
Oroszország–Svédország 0–0
Oroszország–Törökország 2–0

November 17., szombat
18.00: Törökország–Svédország
November 20., kedd
20.45: Svédország–Oroszország

AZ ÁLLÁS
1. Oroszország 3 2 1 4–1 +3 7
2. Törökország 3 1 2 4–6 –2 3
3. Svédország 2 1 1 2–3 –1 1

3. CSOPORT
Ausztria–Észak-Írország 1–0
Bosznia-Hercegovina–Észak-Írország 2–0

November 15., csütörtök
20.45: Ausztria–Bosznia-Hercegovina
November 18., vasárnap
18.00: Észak-Írország–Ausztria

AZ ÁLLÁS 
1. Bosznia-Hercegovina 3 3 5–1 +4  9
2. Ausztria 2 1 1 1–1 0  3
3. Észak-Írország 3 3 1–5 –4  0

4. CSOPORT
Írország–Dánia 0–0
Írország–Wales 0–1

November 16., péntek
20.45: Wales–Dánia
November 19., hétfő
20.45: Dánia–Írország

AZ ÁLLÁS
1. Wales 3 2 1 5–3 +2  6
2. Dánia 2 1 1 2–0 +2  4
3. Írország 3 1 2 1–5 –4  1

C-LIGA

A magyar csapatot is magába foglaló divízióban Finnországnak egyetlen pont kell a feljutáshoz, míg Észtország, Szlovénia és Litvánia a kiesés szélére sodródott. A három negyedik helyezett mellett a saját csoportjának első két helyezettje ellen legrosszabb mérleggel záró harmadik esik ki.

1. CSOPORT
Izrael–Skócia 2–1
Izrael–Albánia 2–0

November 17., szombat
20.45: Albánia–Skócia
November 20., kedd
20.45: Skócia–Izrael 

AZ ÁLLÁS 
1. Izrael 3 2 1 4–2 +2 6
2. Skócia 2 1 1 3–2 +1 3
3. Albánia 3 1 2 1–4 –3 3

2. CSOPORT
Görögország–MAGYARORSZÁG 1–0
Észtország–Finnország 0–1
Észtország–MAGYARORSZÁG 3–3
Finnország–Görögország 2–0

November 15., csütörtök
20.45: Görögország–Finnország
20.45: Budapest, Groupama Aréna, MAGYARORSZÁG–Észtország
November 18., vasárnap
20.45: Budapest, Groupama Aréna, MAGYARORSZÁG–Finnország
20.45: Görögország–Észtország

AZ ÁLLÁS 
1. Finnország 4 4 5–0 +5  12
2. Görögország 4 2 2 3–4 –1  6
3. MAGYARORSZÁG 4 1 1 2 5–6 –1  4
4. Észtország 4 1 3 3–6 –3  1

3. CSOPORT
Norvégia–Szlovénia 1–0
Bulgária–Ciprus 2–1
Norvégia–Bulgária 1–0
Szlovénia–Ciprus 1–1

November 16., péntek
20.45: Ciprus–Bulgária
20.45: Szlovénia–Norvégia
November 19., hétfő
20.45: Ciprus–Norvégia
20.45: Bulgária–Szlovénia

AZ ÁLLÁS
1. Norvégia 4 3 1 4–1 +3  9
2. Bulgária 4 3 1 5–3 +2  9
3. Ciprus 4 1 1 2 4–6 –2 4
4. Szlovénia 4 1 3 3–6 –3  1

4. CSOPORT
Litvánia–Románia 1–2
Montenegró–Szerbia 0–2

Románia–Szerbia 0–0
Litvánia–Montenegró 1–4

November 17., szombat
15.00: Szerbia–Montenegró
20.45: Románia–Litvánia
November 20., kedd
20.45: Szerbia–Litvánia
20.45: Montenegró–Románia

AZ ÁLLÁS 
1. Szerbia 4 2 2 5–2 +3 8
2. Montenegró 4 2 1 1 6–3 +3 7
3. Románia 4 1 3 4–3 +1 6
4. Litvánia 4 4 2–9 –7 0

D-LIGA

A legalacsonyabb ligában eddig csak az dőlt el, hogy az 1. csoportból Grúzia a következő kiírásban egy osztállyal feljebb, a C-divízióban szerepel.

1. CSOPORT
Grúzia–Andorra 3–0
Lettország–Kazahsztán 1–1

Kazahsztán–Andorra 4–0
Lettország–Grúzia 0–3

November 15., csütörtök
16.00: Kazahsztán–Lettország
November 16., péntek
20.45: Andorra–Grúzia
November 19., hétfő
18.00: Andorra–Lettország
18.00: Grúzia –Kazahsztán

AZ ÁLLÁS
1. Grúzia 4 4 9–0 +9  12
2. Kazahsztán 4 1 2 1 6–4 +2  5
3. Lettország 4 2 2 1–5 –4  2
4. Andorra 4 2 2 1–8 –7  2

2. CSOPORT
Fehéroroszország–Luxemburg 1–0
Moldova–San Marino 2–0

Fehéroroszország–Moldova 0–0
Luxemburg–San Marino 3–0

November 15., csütörtök
20.45: San Marino–Moldova
20.45: Luxemburg–Fehéroroszország
November 18., vasárnap
18.00: San Marino–Fehéroroszország
18.00: Moldova–Luxemburg

AZ ÁLLÁS 
1. Luxemburg 4 3 1 10–1 +9  9
2. Fehéroroszország 4 2 2 6–0 +6  8
3. Moldova 4 1 2 1 2–4 –2  5
4. San Marino 4 4 0–13 –13  0

3. CSOPORT
Feröer–Azerbajdzsán 0–3
Koszovó–Málta 3–1

Azerbajdzsán–Málta 1–1
Feröer–Koszovó 1–1

November 17., szombat
18.00: Azerbajdzsán–Feröer
18.00: Málta–Koszovó
November 20., kedd
20.45: Koszovó–Azerbajdzsán
20.45: Málta–Feröer 

AZ ÁLLÁS 
1. Koszovó 4 2 2 6–2 +4 8
2. Azerbajdzsán 4 1 3 5–2 +3 6
3. Feröer 4 1 1 2 4–7 –3 4
4. Málta 4 2 2 4–8 –4 2


4. CSOPORT
Örményország–Gibraltár 0–1
Macedónia–Liechtenstein 4–1
Örményország–Macedónia 4–0
Gibraltár–Liechtenstein 2–1

November 16., péntek
20.45: Liechtenstein–Macedónia
20.45: Gibraltár–Örményország
November 19., hétfő
20.45: Liechtenstein–Örményország
20.45: Macedónia–Gibraltár

AZ ÁLLÁS
1. Macedónia 4 3 1 8–5 +3  9
2. Gibraltár 4 2 2 3–5 –2  6
3. Örményország 4 2 2 6–4 +2  6
4. Liechtenstein 4 1 3 5–8 –3  3

A legfontosabb további tudnivalók a Nemzetek Ligájáról

• az A-liga négy csoportelsője bejut a Nemzetek Ligája négyes döntőjébe, amelyet 2019 júniusában rendeznek meg;
• a B-, a C- és a D-liga négy csoportelsője egy osztállyal feljebb lép;
• az A-, a B- és a C-liga négy csoportutolsója egy osztállyal lejjebb folytatja (pontosabban: a C-ligából – az eltérő létszámú csoportok miatt – a három négyes csoport utolsó helyezettje mellett a négy csoportharmadik egyike, a legkevesebb pontot szerző válogatott esik ki);
• pontazonosság esetén a csoportokon belül – ebben a sorrendben – 1. az egymás elleni eredmények (1a. pont, 1b. gólkülönbség, 1c. szerzett gól, 1d. idegenben szerzett gól), 2. a  gólkülönbség (2a. összesített gólkülönbség, 2b. összes szerzett gól, 2c. összes idegenbeli szerzett gól), 3. a győzelmek száma (3a. az összes győzelem, 3b. az idegenbeli győzelmek száma), 4. a fair play versengés, illetve az 5. UEFA-koefficiens határoz.

A 2020-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐCSOPORTJAINAK SORSOLÁSÁHOZ ÉS AZ EB-PÓTSELEJTEZŐKÉNT SORRA KERÜLŐ RÁJÁTSZÁS RÉSZTVEVŐINEK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ A CSOPORTKÖR UTÁN ELKÉSZÍTIK AZ ÖSSZESÍTETT LIGARANGSORT, MÉGHOZZÁ A KÖVETKEZŐK SZERINT:
1-12. hely: az A-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
13-24. hely: a B-liga 12 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
25-39. hely: a C-liga 15 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;
40-55. hely: a D-liga 16 csapata az alább ismertetett ligarangsor szerint;

A LIGÁKON BELÜLI RANGSORT A KÖVETKEZŐ KRITÉRIUMOK SZERINT ÁLLAPÍTJÁK MEG (EBBEN A SORRENDBEN)
A csoportban elért
• jobb helyezés (vagyis ligákon belül a négy első helyezett mindenképpen előzi a négy másodikat, a négy második a négy harmadikat, a négy harmadik pedig a negyedik helyezetteket);
• magasabb pontszám;
• jobb gólkülönbség;
• több szerzett gól;
• több idegenben szerzett gól;
• több győzelem;
• több idegenbeli győzelem;
• alacsonyabb pontszám a sportszerűségi versenyben (piros lap és két sárga lapos kiállítás: 3 pont; sárga lap: 1 pont).
Ha egyik sem dönt, akkor az UEFA-koefficiens alapján számított európai országrangsorban elfoglalt helyezés alapján alakítják ki a sorrendet.

A KÜLÖNBÖZŐ LÉTSZÁMÚ CSOPORTOKKAL MŰKÖDŐ C-LIGÁBAN
• az 1-3. helyeken végző csapatok egymás közötti sorrendjének megállapításakor nem veszik figyelembe a negyedik helyezettek elleni eredményeket;
• a 4. helyen végző csapatok sorrendjének megállapításakor a csoportok összes eredményét figyelembe veszik.