Őrült gólváltások után ismét ikszelt egymással Németország és Svájc

B. L.B. L.
2020.10.13. 20:29
Gnabry sarokkal állította be a 3–3-as végeredményt (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-válogatott kétgólos hátrányból felállva 3–3-as döntetlenre végzett a svájciakkal szemben, míg az ezer sebből vérző ukránok meglepetésre 1–0-ra megverték a spanyolokat a Nemzetek Ligája A-liga 4. csoportjában.

NEMZETEK LIGÁJA
A-LIGA
4. CSOPORT, 4. FORDULÓ
NÉMETORSZÁG–SVÁJC 3–3 (1–2)
Köln, zárt kapuk mögött
. Vezette: Buquet (francia)
Németország: Neuer – Gosens (Halstenberg, 57.), Rüdiger, Ginter (Can, 77.), Klostermann – Kroos, Kimmich – Gnabry, Goretzka, Havertz (Draxler, 77.) – Werner. Szövetségi kapitány: Joachim Löw
Svájc: Sommer – Widmer, Elvedi, Schär, R. Rodriguez – Zuber (E. Fernandes, 66.), Freuer (Benito, 85.), G. Xhaka, Shaqiri (Sow, 66.) – Gavranovic (Mehmedi, 75.), Seferovic (Itten, 85.). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovic
Gólszerző: Werner (28.), Havertz (55.), Gnabry (60.), ill.Gavranovic (5., 56.), Freuler (26.)

4. Svájc4225–7–22

Hiába léptek fel a veretlen németek támadólag, a nyeretlen svájciak villámgyorsan vezetéshez jutottak: Neuer előbb még óriásit védett Shaqiri közeli lövésénél, a szöglet után viszont Gavrinovic fejesénél már verve volt (0–1).

Kis híján a német kapus hozta össze az újabb vendégtalálatot, csúnyán eladott labdáját viszont Gavrinovic ezúttal nem tudta megbüntetni. A hazai nyomás igazán nagy ziccereket nem eredményezett, amikor lehetett volna, akkor Werner elügyetlenkedte. Ezt pedig gyorsan megbüntették a svájciak, a kontra végén Freuler szenzációsan emelt Neuer felett a hálóba (0–2)!

Erre már gyorsan reagáltak a németek, Werner ezúttal ügyesebben találta (törte?) el a labdát, amely így a bal alsóban kötött ki (1–2), majd Gosens próbára tette Sommert, és a félidő végén még a 100. válogatott meccsét játszó Kroos is veszélyeztetett – de néhány centit tévedett.

A második félidő első negyedórája egészen elsöprő eseménycunamit hozott. Először a svájciak riogattak, majd Havertzék vették át a kezdeményezést, a sokadik lehetőségből pedig a Chelsea szélsője már egyenlített is (2–2).

Egy perccel később jött a válasz! Seferovic ziccereit még védte Neuer, Gavranovic bombájával szemben viszont már tehetetlen volt (2–3).

Még mielőtt nagyon örülhettek volna a vendégek, jött Gnabry, és Werner belőtt labdáját sarokkal terelte a jobb alsóba, máris 3–3 volt!

Erre már nem volt svájci válasz, viszont hiába jöttek Kroosék lehetőségei, újabb gólt már nem tudtak szerezni, így a 94. percben megfogyatkozó svájciak ismét elcsentek egy pontot a németektől.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

95. Véget ért a mérkőzés.
95. Kroos tekerése után Elvedi és Rüdiger ütközött, szabadrúgás kifelé. Utóbbi könyökölt
94. Még egy szabadrúgás, Schär pedig kiáll.
93. Halstenberg cselezgetett, de visszapattant rá a labda, kirúgás.
91. Mehmedi az oldalhálóba lőtt.
90. 3 perc a hosszabbítás.
87. Klostermann beadása nem talál társat.
86. Német védelmi megingások, de nincs helyzet.
85. Még két svájci csere, Itten és Benito be, Seferovic és
Freuler le.
85. Seferovic 23 méterről a lelátóra lőtt.
81. HELYZET.Labdaszerzés után gyors német támadás, amelynek a végén Draxler lőtt nagy erővel éles szögből az oldalhálóba. Szögletet reklamált, nem kapott.
77. Most a németek cserélnek kettőt, Emre Can jön Ginter helyére, Draxler pedig Havertzéra.
75. Svájci védelmi hibák, de mindkettőt megússzák rossz beadások miatt.
75. Gavranovicnem szerez mesterhármast, Mehmedi a helyén.
74. Kimmich beadása Sommer zsákmánya.
71. Gnabry távolról középre, nem gond a kapusnak.
70. HÁLÓ.De csak a teteje... Kroos tekerése a háló tetejére hullik.
69. Freuler felvágta Kimmichet a kaputól 22 méterre.
66. Kettős csere a svájciaknál, Zuber és Shaqiri le, Fernandes és Sow be.
65. Kroosvágja fel a kilépni igyekvő Xhakát, sárga.
62. És veszélyes helyről jöhet német szabadrúgás... Bréking! Ebből nincs gól, a sorfal véd.
60. MÁR 3–3! Kroos szerzett labdát, Wernerhez játszott, aki Gnabryhoz centerezett, ő pedig sarokkal egyenlít.

57. Gosens helyén Halstenberg folytatja.
57. Neuer a gyengécske lövést most védi.
56. MI VAN ITT?!Seferovic lépett ki ziccerben, de lövését és sarkazását is védte Neuer, a kipattanót pedig Gavranovic 12 méterről a léc alá bombázta.2–3

55. EGYENLÍTÉS! Most Schär adta el a labdát, Rodriguez hiába próbálja feltartani Havertzet, esélytelennek bizonyul, a Chelsea támadója pedig a hosszú alsóba lőtt. 2–2

53. Havertz kulcspassza volt pontatlan Werner felé.
52. Kroos felívelése után Rüdiger nem tud rendesen fejelni, szögletre mentenek. Ebből sincs helyzet.
51. Most kéz, Xhaka is kap egy sárgát.
50. Gavranovictépte le kis híján a mezt Kroosról.
49. KAPUFA! Havertzszerzett labdát, majd cselezett ki két védőt, mielőtt a bal alsó felé lőtt, a labda egy védőt érintve a kapufáról szögletre pattant. Ebből már nincs helyzet.
48. Werner 22 méteres bombája a bal felső fölé szállt.
47. Zuberlapos lövését Neuer védte.
46. Folytatódik a mérkőzés.

45. Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő.
44. KROOS!Egy szép csellel lerázta védőjét, majd 21 méterről, ballal a jobb felső felé bombázott, a háló oldalról rezdült meg.
42. Schär és Sommer közös erővel vetnek véget a kibontakozó német támadásnak.
39. Gnabry szólózott, de a végén elveszítette a labdát.
36. Gosensmost felvágta Widmert, sárga ez is.
35. SOMMER!Gosens lépett be a bal oldalról, külsővel 20 méterről kapura lőtt, de a kapus szögeltre mentett. Ebből nincs helyzet.
31. Kloostermann beadását Schär vágta szögletre.
29. Egy távoli német bomba, hatástalanítva.
28. Schärmost már megkapja a sárgáját, Hvertz letalpalásáért.
28. EZ IS GÓL! Neuer hosszú indítása után Werner kényszerítőzött, majd addig vitte, amíg rá nem léptek, beadásszerű lövése pedig a bal alsóban kötött ki. 1–2

26. MICSODA GÓL! Kroos adta el a labdát, Seferovic indul, a hosszún érkezik Freuler aki parádésan emel Neuer felett, Rüdiger mellett a léc alá.0–2

25. HELYZET. Wernerkapott szenzációs labdát, de sem átvétel, sem lövés nem lett a mozdulatból, így a kapus könnyedén védett.
25. Schär megússza sárga nélkül. Kroos 32 méterről beemeli a szabadrúgást, nincs helyzet.
23. LÖVÉS.Hiába van óriási mezőnyfölényben a házigazda, a vendégek a veszélyesebbek, most Seferovic tüzelt 22 méterről a léc fölé.
22. Kimmichtávoli lökete a kapu bal oldala mellett hagyta el a játékteret.
20. Nagyon nyomnak a németek hosszú percek óta, de Goretzka lövése és Gosens centerezése is hatástalan.
17. Kroos legurított labdája után Gosens beadása eljut társáig, de kezezés miatt szabadrúgás kifelé.
16. Shaqiri szabálytalankodott a kaputól 34 méterre.
15. NEUER... A német kapus ezúttal a szívbajt hozza a helyszínen nem lévő szurkolókra: belerúgja a labdát Seferovicba, de utána nagyot véd Gavrinovic ziccerénél.
15. Kroos két szöglete is veszély nélkül telik el.
10. Klostermann beadását Widmer fejeli ki.

Toni Kroos 100. mérkőzésén szerepel a válogatottban.További német századosok:Lothar Matthäus,Miroslav Klose,Lukas Podolski,Bastian Schweinsteiger,Philipp Lahm,Jürgen Kohler,Per Mertesacker,Franz Beckenbauer,Thomas Hässler ésThomas Müller
7. Újabb svájci szöglet, ezúttal veszély nélkül.

A GÓL

5. EZ MÁR GÓL!A sarokrúgás után Gosens fejese Freulerig szállt, ő visszafejelte a labdát, Gavranovic pedig a hosszúba stukkolt. 0–1
5. NEUER!Svájci labdaszerzés után Shaqiri maradt teljesen üresen az ötösnél, lövését viszont védte a kapus.
3. Az első lövés Goretzkáé, 20 méterről a léc fölé tüzelt.
1. Havertz rögvest akcióban, de próbálkozása szögletre vágódik, a sarokrúgásból nincs helyzet.
1. A németek kezdtek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Németország–Svájc mérkőzés a Nemzetek Ligájában. Tartsanak velünk!