NL: hat év és 40 vereség után San Marino ismét pontot szerzett

H. D.H. D.
2020.10.13. 22:45
A labdarúgó Nemzetek Ligájában a D-liga 1. csoportjának 4. fordulójában sokáig úgy tűnt, Lettország negyedik mérkőzése is döntetlennel zárul, Málta azonban a 96. percben szerzett góljával három ponttal távozhat Rigából. A 2. csoportban San Marino gól nélküli döntetlent játszott Liechtenstein vendégeként, így megszakította 40 mérkőzéses vereségsorozatát.

A Lettország–Málta mérkőzés ráadásában Stephen Pisani szabadrúgása után Steve Borg fejelte a lettek kapujába a labdát, így Málta 2019 márciusa után nyert újra tétmérkőzést. Ha csak az idegenbeli tétmérkőzéseket vizsgáljuk, akkor a máltaiak 2013 júniusa után szereztek ismét három pontot.Lettország–Málta mérkőzés ráadásában Stephen Pisani szabadrúgása után Steve Borg fejelte a lettek kapujába a labdát, így Málta 2019 márciusa után nyert újra tétmérkőzést. Ha csak az idegenbeli tétmérkőzéseket vizsgáljuk, akkor a máltaiak 2013 júniusa után szereztek ismét három pontot.

A csoport másik meccsén Feröer tizenegyest is hibázott, de Klaemint Olsen duplájának köszönhetően legyőzte Andorrát.

A máltaiak győztes gólja

San Marino története egyetlen győzelmét – még 2004-ben egy felkészülési mérkőzésen – éppen Liechtenstein felett aratta, ráadásul korábban már döntetlent is játszott aktuális ellenfelével, így joggal bízhatott a pontszerzésben. Ez pedig össze is jött, San Marino hat év és 40 vereség után újra pontot szerzett tétmérkőzésen (0–0).

San Marino a meccs 37. percében egyébként gólt is lőtt, ám les miatt érvénytelenítették. A tétmeccseket vizsgálva San Marino története során összességében negyedik alkalommal kerülte el a vereséget.

A C-liga 1. csoportjában a mérkőzés 27. percében tizenegyest hibázó – Qara Qarayev büntetőjét Demetrisz Demetriu hárította – Azerbajdzsán gól nélküli döntetlent játszott Ciprussal.

Az azeriek kimaradt tizenegyese

A csoport másik mérkőzésén a három forduló után hibátlan Montenegró szerzett vezetést, ám Luxemburg az első félidő hajrájában egyenlített, majd a 86. percben fordított Podgoricában (1–2). A találkozó ráadásában három piros lap is villant: a hazaiaktól Marko Jankovicsot és Marko Simicset, a vendégektől Olivier Thillt állították ki. Az egymás elleni eredményeknek köszönhetően Luxemburg átvette a vezetést Montenegrótól a kvartettben.