MLS: egy gól elég volt – ismét nagydöntőben a Toronto

2017.11.30. 08:30
A Toronto FC jutott be elsőként az MLS nagydöntőjébe, miután a Keleti konferencia főcsoportdöntőjének visszavágóján 1–0-ra nyert a Columbus Crew ellen.

Az első mérkőzésen gól nélküli döntetlen született, így a Torontónak egy találat is elég volt a fináléhoz. A 26. percben tizenegyest végezhettek el a hazaiak, ám Víctor Vázquez kihagyta a büntetőt.

A továbbjutást érő gól a 60. percben esett, ekkor Jozy Altidore került nagy helyzetbe, a támadó nem is hibázott, a labdát a jobb alsóba passzolta a ziccer végén.

A Toronto ezzel 1–0-s összesítéssel bejutott az MLS nagydöntőjébe. A gárda ellenfele a fináléban a címvédő Seattle Sounders vagy a Houston Dynamo lesz, abban a párharcban az első mérkőzés kétgólos seattle-i diadallal zárult.

MLS, RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORTDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
Kelet
Toronto FC (1.)–Columbus Crew (5.) 1–0
(Altidore 60.)
Az első mérkőzésen: 0–0. Továbbjutott: a Toronto, 1–0-s összesítéssel.

Nyugat
December 1., 4.30, Seattle Sounders (2.)–Houston Dynamo (4.)
Az első mérkőzésen: Houston Dynamo (4.)–Seattle Sounders (2.) 0–2 (Svensson 11., Bruin 42.)