Ligue 1: Neymar és a megsérülő Mbappé helyett Choupo-Moting a főszereplő

2019.08.25. 23:24
Jean-Eric Choupo-Moting két góljával eldöntötte a PSG–Toulouse meccset (Fotó: psg.fr)
A 100. meccsét játszotta a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban a PSG vilgklasszisa, Kylian Mbappé, de a Toulouse elleni, 4–0-ra megnyert bajnoki nem róla, hanem sokkal inkább a két gólt szerző kameruni Jean-Eric Choupo-Motingról szólt.

Érdekes időket él meg mostanság a PSG labdarúgócsapata, mert miközben a világsajtóban minden második sporthír azzal foglalkozik, mi lesz a meccskeretbe továbbra sem nevezett Neymarral, a Lőw Zsolt másodedzőt is foglalkoztató párizsiak már a 2. fordulóban elszenvedték első vereségüket a Rennes vendégeként.

A 3. fordulóban a Toulouse elleni mérkőzés előtt pedig alighanem arra számítottak a párizsi szurkolók, hogy a 20 évesen a 100. élvonalbeli bajnokiját játszó Kylian Mbappéról szól majd a találkozó, de nem ő, hanem a 14. percben a megsérült Edinson Cavani helyére becserélt, Jean-Eric Choupo Moting vált főszereplővé.

A 30 éves kameruni előbb az 50. percben egy szép szóló, illetve egy látványos lefordulás után lőtt kapufás gólt, amivel megszerezte a vezetést a hazaiaknak, majd hét méterről „belsőzött” nagy erővel a léc alá a 75. percben. A végül 4–0-ra nyerő PSG-nek így még az is belefért, hogy Ángel Di María a 69. percben büntetőt rontott.

A jubiláló Kylian Mbappét a 65. percben sérülés miatt ápolni kellett, majd le is cserélte őt Thomas Tuchel vezetőedző.

LIGUE 1
PSG–Toulouse 4–0
(Choupo-Moting 50., 75., Goncalves 55. – öngól, Marquinhos 83.)
Strasbourg–Rennes 0–2
(Grenier 16., Niang 54.)

Monaco–Nimes 2–2 (Szlimani 39., Ben Yedder 45., ill. Philippoteaux 70., Denkey 82.)

1. Rennes 3 3 5–1 +4 9
2. Lyon 2 2 9–0 +9 6
3. Paris SG 3 2 1 8–2 +6 6
4. Nice 2 2 4–2 +2 6
5. Angers 3 2 1 6–7 –1 6
6. Brest 3 1 2 3–2 +1 5
7. Saint-Étienne 2 1 1 3–2 +1 4
8. Reims 3 1 1 1 2–1 +1 4