Ligue 1: szédületes 21 perc Depaytól, fordított a Lyon

2018.11.10. 19:03
Memphis Depay (középen) kulcsember volt szombat este (Fotó: AFP)
Lassan lendült bele a Lyon, de végül fordított, és a 21 perc alatt két-két gólt és gólelőkészítést jegyző Memphis Depay vezérletével 4–2-re nyert a sereghajtó Guingamp vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombati játéknapján.

Úgy tűnt, a Hoffenheim elleni fájdalmas, 93. percbeli BL-pontvesztés mély nyomokat hagyott a lyoniakban, ugyanis a Guingamp – amely a héten edzőt váltott – Marcus Thuram fejes góljával sokáig vezetett ellene. Thuram később büntetőből is betalált, de addigra már nagyot fordult a meccs...

Egy kis stat: a 21 éves Marcus Thuramnak ez volt a 41. mérkőzése a francia élvonalban, góljainak száma immár nyolc. Édesapja, a világ- és Európa-bajnok Lilian Thuram is ennyit szerzett a Ligue 1-ben – 155 mérkőzésen.

Nagyjából egy óra elteltével Houssem Aouar egyenlített, majd következtek Memphis Depay percei: a holland válogatott játékos – aki az egyenlítésből is kivette a részét – hat percen belül lőtt két remek gólt (a másodikat hajszálpontosan kivitelezett szabadrúgásból), majd a bretonok szépítése után előkészítette a csereként beálló Maxwel Cornet gólját.

DEPAY MÁSODIK GÓLJA

Egy kis stat: a 20 éves és négy hónapos Aouar 11 gólnál jár az OL-ben, nála fiatalabb „tizenegyese” Karim Benzema óta nem volt a Lyonnak. Depay eddig 29 lyoni bajnoki gólban vállalt részt 2018-ban (16 gól, 13 gólpassz).

Az esti programban

• az Angers ötfordulónyi nyeretlenség után újra három ponthoz jutott, pedig erős ellenfele volt: az augusztus közepe óta egyetlen bajnokit sem veszítő Montpellier látogatott a Raymond Kopa Stadionba;

• Mathieu Debuchy már az első percben gólt fejelt, és a gyorsulóban lévő Saint-Étienne véget vetett a Reims szeptember vége óta tartó veretlenségének;

• a Nimes az ötödik percben büntetőt hibázott, még az első félidőben kettős emberhátrányba került, és a Nice nem szakasztotta el az esélyt: elkönyvelte sorozatban harmadik 1–0-s győzelmét is;

• az Amiens három vereség után nyert a szintén rossz passzban lévő Toulouse otthonában, a vendégek győztes gólját Alexis Blin személyében olyan labdarúgó lőtte, akit éppen a Téfécétől kaptak kölcsön.

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Guingamp–Lyon 2–4 (Thuram 21., 78. – a másodikat 11-esből, ill. Aouar 62., Depay 67., 73., Cornet 83.)
Angers–Montpellier 1–0 (R. Thomas 69.)
Nimes–Nice 0–1 (Atal 61.)
Saint-Étienne–Reims 2–0 (Debuchy 1., Kazri 39.)
Toulouse–Amiens 0–1 (Blin 28.)