Ligue 1: petárda robbant, 40 percet állt a játék, kikapott a Marseille

2019.01.25. 23:26
Nagy füsttel és hanggal robbant a petárda a mérkőzésen (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában az Olympique Marseille hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Lille-től.

Az első félidő végén Luiz Gustavo szerencsétlen becsúszása után a játékvezető a VAR segítségével tizenegyest ítélt a vendégeknek, Nicolas Pépé pedig nem hibázott.

Az események aztán a második félidőben indultak be igazán, az 57. percben egy szurkoló ugyanis a pályára bedobott egy petárdát, ami fel is robbant, ráadásul a játékosok közvetlen közelében. A bíró ekkor úgy döntött, félbeszakítja a mérkőzést.

Nagyjából 40 perces szünet és tanácskozás után végül folytatódhatott a találkozó. Florian Thauvin a 67. percben egy durva belépőért piros lapot kapott, így emberhátrányban fejezte be a Marseille a meccset. Pépé egy kontra után a 94. percben még egyszer betalált, a slusszpoén azonban a Nizzából frissen igazolt Mario Balotellié volt, aki a 74. percben csereként beállva, a 96. minutumban máris az első meccsén megszerezte az első gólját a Marseille színeiben – igaz, pontot ez nem ért az OM-nek (1–2).

Az olasz fenegyerek május 12. után talált be ismét a francia élvonalban.