Ligue 1: öt gól, vendégsiker az Olympique-rangadón

2018.03.18. 23:00
Memphis Depay a vérét adta a győztes gólért (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójának rangadóján a Lyon 3–2-re legyőzte idegenben a Marseille-t. A Metz döntetlent játszott a Nantes-tal, a Saint-Étienne pedig megverte a Guingamp-t.

A két Olympique rangadója, azaz a Marseille–Lyon derbi olyan meccset hozott, amilyenre számítottunk: látványos megoldások, feszültség és végletekig kiélezett küzdelem jellemezte.

Az első félidőben itt is, ott is voltak helyzetek, az első gólt a Marseille szerezte, Adil Rami fejjel készített elő Rolandónak, aki 5 méterről a kapuba lőtt. A gólban közreműködő két játékos aztán a másik oldalon is főszereplővé lépett elő: Tanguy Ndombele simán megverte a jobb szélen Rolandót, majd Maxwel Cornet hiába találta el borzasztóan a labdát, az Ramiról így is bepattant.

A hazaik legjobbja az első félidőben Steve Mandanda kapus volt, akinek aztán a második játékrészben is akadt dolga bőven – jobban játszott a Lyon.

Az 52. percben már előnybe is kerültek a vendégek, a 19 éves Houssem Aourar 20 méterről kapásból a bal alsóba tekert (1–2). A mérkőzés hajrájában a Marseille is szerzett egy szerencsés gólt (csakúgy, mint a Lyon az egyenlítő találatánál), a magasra pattanó labdát Kosztasz Mitroglu fejelt be a kapuba.

A slusszpoén még hátravolt, Memphis Depay a 90. percben Rolandót lefejelve megszerezte a győztes gólt. A hollandnak még a szemöldöke is felszakadt a mozdulat közben, de nem bánta, a Lyon 3–2-re győzött, és két pontra zárkózott fel a Marseille-hez. Az indulatok egyébként a meccs után sem csillapodtak, a játékosok a lefújást követően percekig a pályán dulakodtak.

A sereghajtó Metz a Nantes ellen próbált feljebb kapaszkodni. Jól is kezdett, Nolan Roux góljával a 12. percben vezetéshez jutott. A 30 éves csatár remek formában játszik, 2018-ban ez volt a 7. találata (a szezonban 12-nél jár), a Ligue 1-ben Florian Thauvin az egyetlen francia, aki többet szerzett ebben a naptári évben (8). Nem sokáig örülhettek a hazaiak, Valentin Rongier a 23. percben egyenlített, egyben beállította a végeredményt (1–1). A Nantes könnyen megszerezhető három pontból veszített kettőt, míg a Metz már hét meccse nyeretlen.

Neven Szubotics egymás utáni második meccsén ért el gólt a Saint-Étienne-ben, és betalált Rémy Cabella is, csapatuk így 2–0-ra legyőzte a Guingamp-t. A hazaiak nyolc mérkőzés óta veretlenek, a vendégek ezzel szemben a hatodik meccse képtelenek nyerni.

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ

Marseille–Lyon 2–3 (Rolando 31., Mitroglu 84., ill. Rami 42. – öngól, Aouar 52., Depay 90.)
Metz–Nantes 1–1 (Roux 12., ill. Rongier 23.)
Saint-Étienne–Guingamp 2–0 (Szubotics 29., Cabella 79.)

KORÁBBAN
Nice–Paris Saint-Germain 1–2(Saint-Maximin 17., ill. Di Mária 21., Dani Alves 82.)

1. Paris SG 31 27 2 2 95–21 +74 83
2. Monaco 30 20 6 4 74–32 +42 66
3. Marseille 30 17 8 5 61–37 +24 59
4. Lyon 30 16 9 5 62–36 +26 57
5. Rennes 30 13 6 11 39–36 +3 45
6. Nantes 30 12 8 10 30–30 0 44
7. Montpellier 30 9 15 6 28–25 +3 42
8. Nice 30 12 6 12 40–43 –3 42