Ligue 1: nyert az Marseille, így ismét az élre állt

2014.09.28. 23:08
Az Olympique Marseille 2-re legyőzte a St.-Étienne-t a francia élvonal késő esti mérkőzésén, ezzel ismét vezeti a tabellát.

Veszélyesen kezdett a vendég együttes, de Giannelli Imbula már a 7. percben megszerezte a vezetést. A Marseille játékosa 19 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. A folytatásban pedig egyértelműen fölényben futballozott az Olympique.

A 28. percben meg is duplázta előnyét a hazai együttes: Dimitri Payet talált be a vendégek kapujába. Úgy tűnt, hogy eldől a találkozó.

A második játékrészben sem volt túl veszélyes a vendég együttes, de az 53. percben mégis betalált. Jonathan Brison gólja után azonban nem tudott egyenlíteni a St.-Étienne.

Győzelmével a Marseille visszavette vezető helyét a tabellán a délután nyerő Bordeaux-tól.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
8. FORDULÓ
21.00: Olympique Marseille–St.-Étienne 2–1 (Imbula 7., Payet 28., ill. Brison 53.)