Ligue 1: Mbappé villanása elég volt a PSG győzelméhez

2019.03.31. 22:56
Kylian Mbappé már 14 gólnál jár 2019-ben a Ligue 1-ban (Fotó: AFP)
A Paris Saint–Germain 1–0-ra legyőzte idegenben a Toulouse-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Nem volt könnyű dolga a PSG-nek a Toulouse otthonában, a hazai együttes előtt több ígéretes lehetőség adódott az első félidőben, majd a szünet után az addigi legnagyobb lehetőséget puskázták el Yaya Sanogo révén – igaz, a párizsiaknak az első félidőben volt egy meg nem adott góljuk, a játékvezető a VAR igénybevétele után ítélt kifelé szabadrúgást.

Az áttörést végül Kylian Mbappé – ki más? – hozta meg, a francia klasszis a tizenhatos vonalánál vette át szabadon a labdát, és lőtt rüszttel a rövid alsó sarokba (0–1). Mbappé sorozatban a hetedik bajnokiján talált be, ennél jobb sorozata még senkinek sem volt a jelenlegi idényben.

A hátralévő időben könnyedén növelhette volna előnyét a PSG, ám a helyzetek kimaradtak, a győzelem azonban így is meglett – a bajnokságban sorozatban a nyolcadik.

A Monaco ezúttal a rosszabbik arcát mutatta, egygólos vereséget szenvedett otthon a kiesőjelölt Caentól, míg a Nantes – a topligás klubok közül egyedüliként – az idényben már másodszor tékozolt el kétgólos előnyt úgy, hogy végül pontot sem szerzett.

FRANCIA LIGUE 1
30. FORDULÓ,

Amiens–Bordeaux 0–0

Dijon–Nice 0–1 (Lees Melou 60.)
Monaco–Caen 0–1 (Crivelli 23.)
Nantes–Lille 2–3 (Eysseric 55. – 11-esből, K. Coulibaly 57., ill. Leao 62., N. Pepe 68. – 11-esből, J. Bamba 69.)
Toulouse–Paris Saint-Germain 0–1 (Mbappé 74.)