Ligue 1: Mbappé duplázott, kiütéssel győzött a PSG

K. Zs.K. Zs.
2020.10.16. 22:58
Kylian Mbappé munkában (Fotó: AFP)
Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte a Paris Saint-Germain a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a fővárosiak 4–0-ra győztek a Nimes vendégeként a 7. forduló péntek késő esti mérkőzésén, és átvették a vezetést a tabellán. A játéknap korábbi meccsén az eddigi éllovas Rennes két pontot elhullajtott a nyeretlen Dijon otthonában (1–1).

NIMES–PSG 0–4

A PSG-nek már eddig is sok volt a sérültje, ennek fényében tragikusan kezdődött a pénteki meccs: a combját fájlaló Leandro Paredest már a 11. percben le kellett cserélni.

Egy perc múlva a most debütáló Rafinha is kapott egy hatalmasat, de ennek az incidensnek a kimenetele már kedvezőbb volt a párizsiakra nézve – tekintve, hogy a Barcelonából igazolt brazil felépült, a szabálytalanságot elkövető Loïck Landre pedig piros lapot kapott.

Rafinha olyannyira feltámadt, hogy a 32. percben már el is könyvelhette első – méghozzá gyönyörű – gólpasszát a francia élvonalban: a brazil nagyszerűen indította Kylian Mbappét, aki remek csellel elfektette a kifutó kapust, majd az üres kapuba lőtt. 0–1

Baptiste Reynet-re egyébként nem lehetett panaszuk a „krokodiloknak”, a hazai kapus nagyszerű védések sorozatával tartotta versenyben csapatát. Akadt persze szerencsés pillanata is, például a 67. percben, amikor Alessandro Florenzi remek kapáslövését a bal kapufa „védte”, no meg a 76.-ban, amikor a másik kapufa akadályozta meg az olaszt a gólszerzésben.

De csak idáig oltalmazta a sors az emberhátrányban lévő kiscsapatot: a hajrá kezdetén Florenzi fejjel csak-csak megszerezte második francia bajnoki gólját, aztán beköszönt még egyszer Mbappé, majd – miután Moise Kean is fejelt egy kapufát – Pablo Sarabia is lőtt egyet, így a vége kiütés lett: 0–4.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

DIJON–RENNES 1–1

A fennállása első Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésére készülődő Rennes több játékosát nélkülözte péntek este (Da Silva és Nzonzi eltiltott, Maouassa, Gomis és Nyamsi sérült), sőt a 17 éves nagy ígéret, az immár háromszoros felnőttválogatott Eduardo Camavinga is csak a 64. percben állt be, amikor már veszélybe került a győzelem.

Egy kis stat: a 17 éves és 341 napos Eduardo Camavinga az 50. tétmérkőzését játszotta a Rennes felnőttcsapatában; nála fiatalabban legutóbb 1984-ben jutott 50 hivatalos meccsig játékos francia élvonalbeli csapatban, az akkoriban az Auxerre-ben játszó, későbbi BL-győztes Basile Boli (17 év, 288 nap).

A 24. percben a csapatkapitány Hamari Traoré volt erőszakos a jobb oldalon, nagy vágta után, Anibal Chalá hibáját kihasználva középre adott, és Martin Terrier a hálóba lőtt. A nyáron igazolt korábbi lyoninak ez volt az első gólja a bretonok soraiban. 0–1

A második félidő elején aztán váratlanul egyenlített a hazai csapat: Mama Baldé kapott indítást a bal oldalon, a 16-oson belülre lépve átpréselte magát két, nem túl határozott vendégvédő között, majd a hálóba emelt. 1–1

A folytatásban a Rennes kapufáig eljutott, de újabb gólt nem sikerült szereznie, így csupán döntetlennel melegített az FK Krasznodar elleni kedd esti hazai BL-meccsre (az E-csoport további két csapata a Chelsea és a Sevilla) – és utóbb átadta helyét a tabellán a PSG-nek.