Ligue 1: Mbappé döntött, a PSG a rekordbajnokot is legyőzte

2019.02.17. 23:01
Kylian Mbappéhoz hasonló rajt nem volt az elmúlt 45 évben (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában a címvédő Paris Saint-Germain Kylian Mbappé góljával 1–0-ra legyőzte idegenben a Saint-Étienne-t.

A címvédő a Lyon otthonában elszenvedett 2–1-es vereség óta még csak gólt sem kapott, a harmadosztályú Villefranche vendégeként ugyan meglepetésre csak ráadásban nyert a párizsi gárda (3–0), a Bordeaux ellen otthon 1–0-ra, a Manchester United elleni idegenbeli BL-nyolcaddöntőn pedig 2–0-ra győzött.

A francia rekordbajnok Saint-Étienne elleni ütközetben sokáig úgy tűnt, a mezőnyfölény meddőnek bizonyul, a 73. percben azonban két egyéni villanás összehozta az újabb sikert: Dani Alves belöbbölt labdáját Kylian Mbappé estében a jobb felső sarokba lőtte (0–1).

A 20 éves francia támadó 18 meccs után 19 gólnál jár a Ligue 1-ben, az elmúlt 45 évben egyik honfitársa sem kezdte ilyen jól a bajnokságot!